12

10.2020

10:49

Eestlased välismaal: Mets vahetas klubi ja Sorga pääses algkoosseisu

Eesti koondis võõrustas eile UEFA Rahvuste liigas Põhja-Makedooniat, kui vastasega tehti 3:3 viik. Eilne päev osutus tähtsaks ka kahele koondislasele, kes erinevatel põhjustel oktoobrikuiseks laagriks meeskonna ei liitunud – Karol Mets vahetas klubi ja Erik Sorga pääses algkoosseisu.

Koondiselaagrist sel korral kõrvale jäänud Karol Mets sõlmis lepingu Saudi Araabia kõrgliigaklubiga Al-Ettifaq. Lõppenud hooajal oli meeskond oma meistrivõistlustel kaheksas. Uus hooaeg algab 17. oktoobril.

Erik Sorga ei saanud teist kuud järjest koondist aidata reisipiirangute tõttu. Sorga pallib ookeanitaguses MLS-is, kus ta kuulus pärast treenerivahetust taas algkoosseisu. Kui D.C. Unitedi varasem juhendaja Ben Olsen oli Sorgat usaldanud algkoosseisu ühes mängus, siis praegune peatreeneri kohusetäitja Chad Ashton saatis Sorga väljakule juba kohtumise alguses. Idakonverentsis viimasel kohal jätkav D.C. United kaotas meie aja järgi läinud ööl toimunud mängu Chicago Fire’ile 1:2. Sorga mängis 59 minutit. See oli eelmisel nädalal D.C. Unitedi jaoks teiseks kaotuseks, sest Olseni viimaseks jäänud mängus kaotati New York Cityle 1:4. Sorga sekkus tolles kohtumises mängu kohtumise 81. minutil.

Koondisepausi ajal jätkusid mängud Soome kõrgliigas, kus oma head seeriat pikendas Kuopio Palloseura (KuPS). Koondise juures viibiv Artur Pikk oma meeskonda liigas aidata ei saanud, kuid Ats Purje mängis teise poolaja, kui HIFK mängiti viimati üle 3:2. Avapoolaja kahe väravaga võitnud KuPS läks 75. minutil mängu 3:0 juhtima, kuid lisaminutitel lasti oma võrku lüüa kaks palli. Nädala keskel viigistati 1:1 Tampere Ilvesega, kui Purje tuli väljakule 81. minutil. KuPS on tabeliliider 41 punktiga, HJK-d edestatakse kolme punktiga. Kolmandal real asuvat Turu Interit lahutab liidrist juba kümme punkti.

Łódźi Widzew sai Poola esiliigas kirja võidu punktita jätkava Nowy Sączi Sandecja vastu. Kaheksa mänguga nüüd kümme punkti kogunud Widzew alistas vastase tulemusega 2:1. Henrik Ojamaa sekkus mängu vahetusest kohtumise 80. minutil, mil hilisem lõppskoor oli juba tablool.