26

10.2020

19:48

Eestlased välismaal: Metsa meeskond tõusis tabeli tippu ning noor väravavaht siirdus Itaaliasse

Karol Mets leidis uue tööandja Saudi Araabias ning Al-Ettifaqi jaoks on olnud meistrivõistluste algus edukas, kui kahe vooru järel ollakse tabeli tipus. Häid uudiseid tuli ka üleminekuturult, sest noor väravavaht Kaur Kivila liitus Hellas Verona (Itaalia) noortemeeskonnaga.

Mets ja Al-Ettifaq alistasid viimati 2:1 Al-Aini võistkonna ja on teeninud kahest mängust maksimaalsed kuus punkti. Avapoolajal juhtima läinud Al-Ettifaq lasi teise poolaja alguses eduseisu käest, kuid lõi 89. minutil võiduvärava.

Seni Esiliiga B-s Tartu JK Welcos mänginud Kaur Kivila liitus Itaalia Hellas Verona noortemeeskonnaga. Novembrikuuus oma 17. sünnipäeva tähistav puurilukk on esindanud Eesti noortekoondiseid U17 ja U16 vanuseklassis.

Ragnar Klavani koduklubi Cagliari alistas Itaalia meistrivõistlustel 4:2 Crotone. Klavan tuli mängu vahetusest kohtumise 81. minutil. Kõrgliigas hoiab Cagliari 20 meeskonna konkurentsis 11. kohta viiest mängust teenitud seitsme punktiga.

Ookeanitaguses MLS-is võitis Erik Sorga koduklubi D.C. United teise mängu järjest, kui viimati alistati Atlanta United tulemusega 2:1. Sorga mängis avapoolaja, mis lõppes väravateta viigiga.

Mihkel Ainsalu mängis 64 minutit, kui Lviv jäi Ukraina kõrgliigas 1:3 alla Dniprole. Joonas Tamm jälgis varumeestepingilt, kuidas Desna alistas Donetski Olimpiku 2:0. Desnal on kirjas 12 punkti (7 mängust), Lvivil on kirjas üks punkt (6).

Taani esiliigas on Vendsyssel 12 meeskonna konkurentsis üheksa vooru järel kaheksa punktiga üheksas. Eelmisel nädalal teeniti kahest mängust üks punkt, kui võõrsil viigistati Skivega ja kodus jäädi 0:1 alla HB Køge. Kui viigimängu jälgis Vendsysseli vasakkaitsja Järvelaid varumeestepingilt, siis kaotusmängus kuulus ta algkoosseisu ja mängis 67 minutit.

Kasahstani kõrgliigas kuulus Sergei Zenjov Karagandõ Šahtjori algkoosseisu ja mängis 80 minutit, kui võõrsil tunnistati Kaisari 2:0 paremust. Artjom Dmitrijev käis väljakul täna, kui Okžetpes kaotas kodus 1:5 Astanale.

Soome kõrgliigas kaotas Kuopio Palloseura (KuPS) kolmanda mängu järjest, kui viimati jäädi Hakale alla 2:3. Artur Pikk mängis 90 minutit, Ats Purje jälgis kohtumist varumeestepingilt. KuPS jätkab tabelis teisel kohal.

Karl Jakob Hein teenis punase kaardi Londoni Arsenali U23 mängus, kui ta saadeti 1:4 kaotusmängus Manchester City eakaaslaste vastu väljakult ära kohtumise 14. minutil, mil tema meeskond oli 1:0 eduseisus.

Mark Edur tegi debüüdi Bulgaarias, kui pääses Veliko Tarnovo Etari algkoosseisu karikamängus Sozopoli vastu. Edur mängis 62 minutit ning kohtumises väravaid ei löödud. Penaltiseeria võitis Eduri uus koduklubi. Äsja algas ka meeskonna järjekordne kõrgliigamäng, kui täna võõrustatakse Stara Zagora Beroet. Edur alustas kohtumist varumeestepingilt.