04

07.2016

14:28

Eestlased välismaal: Norra kõrgliiga naasis pausilt, Kink lõi Soomes värava

Pühapäeval teenisid pausilt naasnud Norra kõrgliigas kolm punkti nii Karol Mets kui ka Taijo Teniste, kes aitasid vastavalt Stavangeri Vikingi ja Sogndali 1:0 võitudeni. Viking oli üle Moldest, Sogndal alistas Stabæki.

Punkti noppis ka Pavel Londaku koduklubi Rosenborg, kes mängis võõrsil väravateta viiki Bodø/Glimtiga. Varuväravavahi Londaku teeneid läks vaja 30. minutil, mil ta Andre Hanseni asemel väljakule tuli ning järgnevad 60 minutit puuri puhtana hoidis.

Kõrgliigat juhib jätkuvalt Rosenborg 33 punktiga. Lähim jälitaja on 30 punktiga Odd ning 26 punktiga tõusis kolmandaks Viking, kes peaks selle positsiooni Strømsgodseti tänase võidu korral loovutama. Teniste ja Sogndal tõusid 16 meeskonnaga liigas üheksandaks ning vigastatud Enar Jäägerita mängiv Vålerenga langes pärast hiljutist kaotust 14. kohale, mis tähendaks hooaja lõpus üleminekumänge.

Koondislaste koduklubid on taas väljakul laupäeval, kui Viking võõrustab tähtsas kohtumises Strømsgodseti, Rosenborg Sarpsborg 08-t ning Sogndal Moldet. Vålerenga kohtub võõrsil Bergeni Branniga.

Soome kõrgliigas sahistas võrku Tarmo Kink, kes lõi värava Seinäjoki JK 1:2 kaotusmängus Tampere Ilvese vastu. Kink teenis mänguaega 79 minutit, väravavaht Mihkel Aksalu tegi kaasa kogu kohtumise. Soome kõrgliigas on SJK 20 punktiga kaheksas, kuid tabeli keskel on punktivahed väikesed – 20 punkti on koos ka viiendal real asuval Rovaniemi Palloseural ning Ilves on 24 punktiga juba kolmas. Neljapäeval võõrustab SJK tabelis viimasel kohal olevat Vantaa PK-35-t.

Tuleval nädalavahetusel lõpeb paus Rootsi kõrgliigas, kus mindi mai lõpus puhkusele Malmö FF juhtimisel. Andreas Vaikla ja Norrköping hoiavad teist kohta, olles seni kogunud konkurendist kolm punkti vähem. Laupäeval kohtub Norrköping võõrsil Djurgårdeniga.