10

08.2020

13:21

Eestlased välismaal: Purjel täitus Soome kõrgliigas 200 mängu

Möödunud nädalal peeti arvukalt kohtumisi Rootsis ja Soomes, kui väljakul käisid ka mitmed eestlased. Uue verstapostini jõudis Ats Purje.

Soome kõrgliigas said Ats Purje ja Kupio Palloseura (KuPS) möödunud nädalal kahest mängust ühe punkti. Esmalt viigistati võõrsil SJK-ga 1:1, kuid pühapäeval oli HJK oli KuPSist 3:0 parem. Purje mängis SJK vastu esimese poolaja, teises kohtumises jälgis ta matši varumeestepingilt. Mäng SJK vastu oli Purje jaoks karjääri 200. kohtumiseks Soome kõrgliigas. KuPS on üheksa vooruga teeninud 16 punkti, mis annavad hetkel kolmanda koha, kuid järgmistel jälitajatel on mänge varuks.

Soome esiliigas sai Argo Arbeiteri juhendatav KTP vägeva võidu, kui nädala keskel tuldi välja 1:2 kaotusseisust ja alistati lõpuks lisaminutite väravast MYPA 3:2. Hindrek Ojamaa sekkus mängu kohtumise 63. minutil, mil seis oli 2:2. Zakaria Beglarishvili tegi kaasa kogu kohtumise. Nädalavahetusel tegi KTP väravateta viigi Ouluga, mil Ojamaa alustas mängu algkoosseisus, kuid vahetati välja 70. minutil.

Rootsi kõrgliigas jäi Stockholmi AIK möödunud nädalal taas punktideta, kui esmalt jäädi kodus 1:2 alla Elfsborgile ning eile õhtul vannuti võõrsil 1:3 alla Mjällbyle. Karol Mets tegi mõlemas mängus kaasa 90 minutit. AIK on 16 meeskonna konkurentsis langenud 12. kohale.