06.2020

12:34

Eestlased välismaal: täna kohtuvad Armeenias koondislaste koduklubid

Möödunud nädalal teenisid erinevates liigades mitmed Eesti koondislased. Täismängu ja ühe punkti sai Armeenias kirja Ilja Antonovi tööandja.

Ararat-Armenia viigistas 0:0 Loriga, kui Antonov paistis silma hea mänguga ning pääses vooru sümboolsesse koosseisu. 90 minutit mänginud Nikita Baranov ja Alaškert said valusa kaotuse, kui Noah’ ridades lõi 89. minutil 1:0 võiduvärav Vladimir Azarov. Ararat-Armenia on 38 punktiga liigatabeli tipus, Noah on 35 punktiga teisel kohal ja Alaškert on Loriga teeninud võrdselt 34 punkti.

Täna on Armeenias vastamisi Baranovi ja Antonovi koduklubid, kui Alaškert – Ararat-Armenia panevad Jerevanis palli mängu Eesti aja järgi kell 16.30.

Joonas Tamme koduklubi Desna jäi Kiievis 2:3 alla Donetski Šahtarile. Tamm kuulus meeskonna algkoosseisu ning vahetati 1:3 kaotusseisus välja matši 66. minutil. Desna on Ukraina kõrgliigas neljandal kohal, Šahtar asub liidrikohal.

Poola esiliigas teenisid nii Legnica Miedź kui ka GKS Tychy möödunud nädalal kahest mängust ühe punkti. Legnica meeskond jäi esmalt kodus 1:2 alla Mieleci Stalile ja viigistas seejärel 1:1 võõrsil Suwałki Wigryga. Artur Pikk mängis esimese mängus 87 minutit ja sai teises matšis kirja täismängu. Ken Kallaste koduklubi GKS Tychy suutis Sosnowieci Zagłębie tulla välja 0:1 kaotuseisust ja hilise viigivärava toel saadi tabelisse kirja üks punkt. Kallaste kuulus algkoosseisu ja vahetati hilisema väravalööja vastu välja 63. minutil. Nädalavahetusel Kallastele mänguaega ei jagunud, kui tunnistati Chojniczanka Chojnice 2:1 paremust. Miedź on tabelis neljas, Tychy asub 18 meeskonnaga liigas 11. kohal.

Poola tugevuselt kolmanda liiga liider Łódźi Widzew sai möödunud nädalal kahest mängust kirja kõigest ühe punkti. Esmalt kaotati Częstochowa Skrale 1:2 ja nädalavahetusel tehti väravateta viik Rzeszówi Staliga. Henrik Ojamaa kuulus mõlemas mängus meeskonna algkoosseisu.

Mattias Käit ei mahtunud Domžale koosseisu, kui tema koduklubi kaotas 1:0 eduseisust 1:2 Mariborile. Maribor tõusis tänu võidule tabelis kolmandkas, Domžale jätkab kümne meeskonnaga liigas üheksandal kohal.