26

11.2018

16:37

Eestlased välismaal: Tenistele ja Brannile pronksmedalid

Eesti koondise mängijad naasid pärast võitu Kreeka üle oma koduklubide juurde. Seejärel tõmmati joon alla Norra kõrgliigale, kui Taijo Teniste ja Bergeni Brann saavutasid koduses liigas kolmanda koha.

Viimase vooru 1:0 võidumängus Oddi vastu mängis Teniste avapoolaja. Viimases voorus Sandefjordi tulemusega 3:1 üle mänginud Moldest jäi Branni lahutama vaid üks punkt. Tiitli võitnud Rosenborg edestas omakorda hõbedast Moldet viie punktiga.

Andreas Vaikla ja Brent Lepistu koduklubi Kristiansund oli juba enne viimast vooru kindlustanud viienda koha. Viimases voorus jäädi 0:2 alla Matvei Igonenile ja Lillestrømile, kes tõusis tänu võidule 16 meeskonnaga liigas lõpuks 12. tabelireale. Lillestrøm – Kristiansund kohtumises jagus mänguaega Vaiklale, kes seisis Kristiansundi väravasuul 90 minutit.

Otsustavas viimases voorus alistas vigastatud Enar Jäägerita mänginud Vålerenga Ranheimi ja tõusis tabelis kuuendaks. Kristiansundist jäi mõlemat meeskonda lahutama neli punkti. Ranheimi järel oli kaheksas Sarpsborg 08, kes jäi omakorda Vålerengast ja Ranheimist maha kõigest ühe punktiga. Joonas Tamm jälgis varumeestepingilt, kuidas Sarpsborg 08 mängis viimases voorus võõral väljakul 2:0 üle Tromsø. Hooaeg pole Sarpsborgi ega Tamme jaoks läbi, sest sel nädalal võõrustab Sarpsborg Euroopa liiga alagrupifaasi eelviimases voorus Beşiktaşt (Türgi).

Norra kõrgliiga üleminekumängudel saatis edu Nikita Baranovi koduklubi Sogndali. Baranov jälgis varumeestepingilt, kuidas Sogndal oli 1:0 parem Ullensaker/Kisast tänu Sigurd Hauso Haugeni teise lisaminuti võiduväravale. Järgmisena seisab Sogndali teel ees Aalesund, kellega kohtutakse sel kolmapäeval. Mängu võitja saab õiguse mängu kõrgliigakoha nimel Norra kõrgliiga 14. kohaga lõpetanud Stabækiga. Stabæk ning Aalesund – Sogndal paari võitja kohtuvad üleminekumängudes kodus-võõrsil printsiibil 5. ja 9. detsembril.

Siim Luts kuulus Tšehhi kõrgliigas Teplice algkoosseisu ja tegi kaasa avapoolaja, kui tema koduklubi jäi 0:1 alla Praha Duklale. Tabelis on Teplice 11. kohal (16 meeskonna konkurentsis). Aste madalamal, Tšehhi esiliigas, kuulus German Šlein Jihlava Vysočina algkoosseisu, mängis 82 minutit ja aitas oma koduklubi võõrsil väraveta viigini Pardubice vastu. Liigatabelis on Jihlava Vysočina teisel kohal ning České Budějovicest jäädakse maha kahe punktiga. Mikk Reintami koduklubi Třinec läheb esiliiga talvepausile 11. tabelirealt.

Rumeenia meistrivõistlustel alistas Ilja Antonovita mänginud Hermannstadt võõrsil 1:0 Călăraşi Dunărea ja läks konkurendist tabelis mööda, kui 14 võistkonna seas hõivati kaheksas tabelirida. Bulgaaria kõrgliigas ei jagunud mänguaega Artjom Artjunile, kui Etar suutis 1:0 üle mängida Plovdivi Botevi. 14 meeskonnaga liigas on Etar hetkel kuuendal kohal.

Poola kõrgliigas mängisid Sergei Zenjov ja Krakowi Cracovia 1:1 viiki Wrocławi Śląskiga. Zenjov kuulus Cracovia algkoosseisu ja tegi kaasa 69 minutit. Legnica Miedź kaotas võõrsil 0:2 Szczecini Pogońile, kui Miedźi ridades jagus mänguaega Henrik Ojamaale, kes sekkus vahetusest 66. minutil. Artur Pikk jälgis kohtumist varumeestepingilt. Ken Kallasteta mänginud Kielce Korona alistas kodus 4:2 Zabrze Górniku. Korona on tabelis neljas, Cracovia hoiab 13. ning Miedź 15. kohta (16 võistkonna seas). Konstantin Vassiljevita mängiv Gliwice Piast tegi viimati väravateta viigi Sosnowieci Zagłębiega ja on tabelis viies.

Hollandi kõrgliigas jäi vigastatud Karol Metsata mängiv NAC Breda kodus 0:3 alla Amsterdami Ajaxile. NAC Breda on tabelis kaheksa punktiga viimasel kohal, kuid tabeli 16. ja 17. meeskond on kõigest kahe punkti kaugusel. Hollandi esiliigas viigistasid Rauno Sappinen ja Den Bosch 1:1 Cambuuriga. Sappinen kuulus meeskonna algkoosseisu ja mängis 66 minutit. Tabeli tipp on tihe – nii Go Ahead Eagles, Rotterdami Sparta kui ka Den Bosch on teeninud võrdselt 32 punkti ning TOP Oss jääb triost maha kõigest kahe punktiga.

Karl Jakob Hein mängis 90 minutit, kuid ei suutnud Arsenali U18 meeskonda päästa 2:3 kaotusest Tottenham Hotspuri eakaaslaste vastu.

Itaalias Cagliaris mängiv Ragnar Klavan naasis pärast vigastupausi meeskonna treeningutele. Täna õhtul võõrustab Cagliari Seria A-s Torinot.