12.2016

11:05

Eestlased välismaal: Vassiljev säras Poolas, Klavan tegi hea esituse Inglismaal

Möödunud nädalal näitasid mitmed Eesti koondislased oma oskuseid Euroopa väljakutel. Inglismaa kõrgliigas kuulus Liverpooli algkoosseisu taas Ragnar Klavan, kes aitas oma koduklubi võiduni. Poolas säras taas Bialystoki Jagiellonia tähtmängija Konstantin Vassiljev (pildil).

Läinud esmaspäeval sekkus Vassiljev Gdynia Arka vastu peetud kohtumises mängu teiseks poolajaks, kui tema meeskond oli võõrsil 1:2 kaotusseisus. Esmalt andis ta 64. minutil resultatiivse söödu meeskonnakaaslasele Gutile ning 3:2 võiduvärava lõi Vassiljev 12 minutit hiljem.

Nädalavahetusel jäi aga Jagiellonia kodus 1:2 alla Plocki Wislale, kui Vassiljev tegi kaasa terve matši. Liigatabelis on meeskond jätkuvalt liider, sarnaselt Jagielloniale on 39 punkti koos ka Gdanski Lechial, kes kaotas viimati Ken Kallaste koduklubile Kielce Koronale. Korona tõusis võidu toel tabelis üheksandaks.

Nädala keskel peetud Inglismaa Premier League’i 16. voorus alistas Liverpool võõrsil 3:0 Middlesbrough. Keskkaitsja Ragnar Klavan mängis 90 minutit. Kaks väravat lõi Adam Lallana, ühe lisas Divock Origi. Nädalavahetusel käisid taas väljakul pea kõik Premier League’i võistkonnad, kuid Liverpool – Everton matš leiab aset täna õhtul. Liverpool on hetkel 34 punktiga tabelis kolmas, võit tõstaks Klavani koduklubi Manchester City ette teiseks. Liigat juhib 43 punktiga Londoni Chelsea.

Ründaja Sergei Zenjov kuulus läinud nädalal oma koduklubi Gabala (Aserbaidžaan) algkoosseisu kahel korral ning aitas mõlemas mängus meeskonna 2:1 võiduni. Esmalt alistas Gabala karikamatšis AZALi, nädalavahetusel oldi liigamängus paremad FK Kapazist. Liigatabelis on Gabala teisel kohal, liidrist Qarabagist jäädakse maha ühe punktiga. Karikavõistlustel ootab Gabalat kolmapäeval ees korduskohtumine AZALiga, paari võitja pääseb poolfinaali.

Hollandi meistrivõistlustel pidi Henrik Ojamaa leppima kohaga varumeestepingil, kui Go Ahead Eagles viigistas võõrsil Groningeniga 1:1. Kõrgliiga tabelis on Go Ahead Eagles viimasel ehk 18. kohal.