02

05.2016

16:51

Eestlased välismaal: Vassiljevi karistuslöök viis Jagiellonia võiduni

Möödunud nädalavahetusel sai Eesti koondislastest Euroopa väljakutel jala valgeks Konstantin Vassiljev, kelle täpne karistuslöök viigistas 80. minutil Bialystoki Jagiellonia – Podbeskidzie mängu. Meeskonnakaaslase lisaminuti värava toel sai Jagiellonia koduväljakult 3:2 võidu ja kolm punkti.

Lisaks Vassiljevile sai Poola kõrgliigas 90 minutit kirja Ken Kallaste, kelle koduklubi Zabrze Gornik alistas 2:1 Wroclawi Slaski ning tabelisse samuti olulised võidupunktid kirjutas. Mõlema koondislase koduklubid mängivad Poolas kohtadele 9-16. Vassiljevi meeskonnal on sarnaselt Kielce Korona ja Krakowi Wislaga parimatena koos 25 punkti, Gornik asub hetkel veel väljalangemistsoonis 20 punktiga. Sel nädalal kohtub Jagiellonia reedel võõrsil Wislaga, laupäeval kohtuvad Kallaste ja Zabrze Gornik võõrsil üliolulises kohtumises Lesznaga – mõlemal meeskonnal on seni kogutud võrdne arv punkte.

Saksamaa kõrgliigas teenis punktilisa Ragnar Klavani tööandja Augsburg, kes mängis viimati koduseinte toel väravateta viiki Kölniga. 32. vooru järel on Augsburgil 12. koha omanikuna kirjas 37 punkti. Üleminekumängudele viivat 16. koha meeskonda (Frankfurti Eintrachti) edestab Augsburg nelja punktiga. Laupäeval, 7. mail kohtub Augsburg võõrsil Schalke 04-ga.

Artur Pikk kuulus Barõssovi BATE algkoosseisu ning mängis 78 minutit, kui tema koduklubi alistas võõrsil 3:2 Belšina. BATE on viie vooru järel 13 punktiga ka Valgevene kõrgliiga liider.

Norras mängivatest eestlastest õnnestus kolm punkti korjata Karol Metsal ning Stavangeri Vikingil, kes alistas kodus 3:2 Augesundi. Taijo Teniste klubi Sogndal võõrustas Pavel Londakut ja Rosenborgi ning kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Kaotusega pidid leppima Enar Jääger ja Valerenga, kes jäid võõrsil 0:2 alla Lillestrømile. Mets, Teniste ja Jääger teenisid ka 90 minutit mänguaega.

Liigatabelis on esimesel kohal 19 punktiga Rosenborg, Viking on 13 punktiga kaheksas, Sogndal kaheksa punktiga 11. real ning Valerenga 16 meeskonna konkurentsis kuue punktiga 14. kohal. Tuleval nädalavahetusel võõrustab Viking Tromsøt, Rosenborg Stabaeki ning Valerenga Sarpsborgi. Sogndal kohtub võõrsil Aalesundiga.

Soome kõrgliigas sai oma Seinäjoki JK kirja oma esimese punkti, kui võõrsil mängiti väravateta viiki Vantaa PK-35-ga. Nii Mihkel Aksalu kui ka Tarmo Kink mängisid SJK ridades kaasa 90 minutit.

Kolm võidupunkti teenis Rootsi valitsev meister Norrköping. Teisipäeval alistas Andreas Vaikla koduklubi 3:1 Hammarby ning kuue mänguga teenitud 12 punkti annavad parima väravate vahe tõttu hetkel tabelis esikoha just Norrköpingule. Meeskond võõrustab täna õhtul Helsingborgi. Võistlustules on lisaks Vaiklale täna õhtul ka Henri Anier, kelle tööandja Dundee United kohtub võõrsil tulises derbimängus Dundeega.

Qabala sai Aserbaidžaani kõrgliigas kätte viigipunkti Bakuu Neftchilt ning kümne võistkonnaga liigas on Qabala viiendal kohal. Tšehhi esiliigas alistas Karvina Sigma Olomouc II 2:0 ning on tabelis 46 punktiga kolmandal kohal. FC Emmen jäi Hollandi esiliigas 1:2 alla Sittardi Fortunale ning langes tihedas liigatabelis seitsmendaks. Sergei Zenjov Qabala koosseisu ei kuulunud, Marko Meerits jälgis Emmeni kaotusmängu vahetusmeestepingilt, kuid Sander Puri pääses Karvina võidumängus vahetusest väljakule 85. minutil.

Sarnaselt Meeritsale täitis varuväravavahi rolli Artur Kotenko, kes jälgis Saligorski Šahtjori 2:0 võidumängu Navapolack Naftani vastu vahetusmeestepingilt. Šahtjor on Valgevene kõrgliigas seitsme punktiga kaheksas. Uskumatuna näivat seeriat jätkab Artjom Artjunini ja Igor Subbotini koduklubi Legnica Miedz, kes mängis juba neljanda kohtumise järjest 0:0 viiki. Viimati kohtus Miedz võõrsil Suwalki Wigryga, Subbotin teenis mänguaega 13 minuti jagu. Miedz on 18 meeskonnaga liigas 35 punktiga kümnes. Vahetusest sekkus ka mängu Henrik Ojamaa, kes veetis väljakul 18 minutit, kuid ei suutnud Austria esiliigas Innsburcki Wackerit päästa 0:2 kaotusest St. Pölteni vastu. Liigatabelis on Wacker just St. Pölteni järel kolmas, kuid vahe kärises nüüd kümnepunktiliseks.