10.2013

12:54

Eestlased välismaal: Vassiljevilt kaunis värav

Möödunud nädalavahetusel käisid eri maailma nurkades platsil ka mitmed Eesti koondise pallurid.

Kauni sooritusega sai Venemaa kõrgliigas hakkama Konstantin Vassiljev (pildil), kes lõi ilusa värava, andis resultatiivse söödu ja aitas oma koduklubi, Permi Amkari, Venemaa kõrgliigas 2:1 võiduni Moskva Dinamo vastu.

Kogenud puuriluku Sergei Pareiko seljataha löödi kaks palli, kuid Nižni Novgorodi Volga viigistas võõrsil 2:2 Krõlja Sovetoviga. Venemaa kõrgliigat juhib Peterburi Zenit 35 punktiga, Amkar on 23 punktiga kuues ning Volga 17 punktiga kaheksas.

Poola meistrivõistlustel mängis Henrik Ojamaa 86 minutit ning tema koduklubi Varssavi Legia viigistas 1:1 Poznani Lechiga. Zabrze Gornik võitis Sergei Mošnikovi abita reedel Bialystoki Jagielloniat. Gornik on võistlustules taas täna õhtul. Nii Legial kui Gornikul on praeguseks peetud 13 liigakohtumist ning meeskonnad troonivad tabeli tippu 28 punktiga.

Enar Jääger ja Lierse kaotasid Belgia kõrgliigas Oostendele 0:2. Jäägerile jagus mänguaega 60 minuti jagu ning selle ajaga suutis koondise paremkaitsja hoida meeskonnal taga nulli. Lierse hoiab liigatabelis 16 meeskonna seas 11. kohta.

Sergei Zenjov ja Lvivi Karpatõ said Ukraina meistrivõistlustel 1:2 kaotuse liider Harkivi Metallistilt. Zenjov kuulus Karpatõ põhikoosseisu. Karpatõ on 16 meeskonna heitluses hetkel kümnendal positsioonil.

Ookeanitaguses MLS-is sekkus Joel Lindpere mängu 75. minutil, kuid Chicago Fire sai tähtsas mängus 2:5 kaotuse Lindpere endiselt tööandjalt New York Red Bullsilt. Lindpere andis küll mängu viimasel minutil resultatiivse söödu, kuid Fire'i teekond liigas selle mänguga ka lõppes. Sarnaselt Montreal Impactiga koguti 49 punkti, kuid viimase play-off koha Idakonverentsis napsas just Kanada meeskond.

Läinud nädalavahetusel lõppes hooaeg Soome kõrgliigas. Võidu sai kirja Taavi Rähni koduklubi Jaro ning kaotusega lõpetasid hooaja Ats Purje ning KuPS ja Mikk Reintam ning tema leivaisa JJK. KuPS lõpetas Veikkausliiga seitsmenda kohaga, Jaro oli kümnes ning JJK viimane, 12. ning peab järgmisel hooajal mängima divisjon madalamal. Meistrivõistlused võitis HJK. Juba septembri lõpus sai selgeks, et Mihkel Aksalu, Gert Kamsi ning Stanislav Goldbergi koduklubi SJK mängib järgmisel hooajal Soome kõrgliigas.

Taijo Teniste sai harjumuspäraselt kirja 90 minutit ning Sogndal oli Norra kõrgliigas 2:1 parem Sandnes Ulfist. 28 vooru järel hoiab Sogndal 33 punktiga tabelis 16 meeskonna seas 11. kohta. Norra kõrgliigaga liitub järgmisel hooajal ka Bodø/Glimt, kelle rivistusse kuulub väravavaht Pavel Londak.

FK Gomeli eest tegi täismängu kaasa Andrei Sidorenkov, kuid Valgevene meistrivõistluste ülemises grupis jäädi 1:4 alla Minski Dinamole ning Gomel asub grupis viimasel, kuuendal kohal. Kõrgliiga alumises grupis võitis Artur Kotenko tööandja Mogiljovi Dnepr 3:0 Bresti Dinamot. Alumises grupis on samuti kuus meeskonda ning Dnepr asub neli vooru enne lõppu selles arvestuses teisel kohal. Siiski pole üleminekumängudest pääsemine veel selge.

Mänguaega ei saanud sel nädalavahetusel Henri Anier, kelle kodumeeskond Motherwell kaotas 0:2 St. Johstone'ile. Sama saatus tabas Sander Puri ning York City kaotas samuti 0:2 skooriga Inglismaa tugevuselt neljandas divisjonis Fleetwood Townile 0:2. Samuti jäi vahetusmehe rolli Marko Meerits, kelle koduklubi Vitesse viigistas Hollandi meistrivõistlustel Groningeniga.

Mitmed koondislased ei kuulunud oma meeskonna koosseisu vigastuste tõttu.