02

09.2013

11:35

Eestlased välismaal: viimane tõestamine enne valikmänge

Eesti koondis peab sellel reedel kodus MM-valikmängu Hollandiga ning järgmisel nädalal kohtutakse võõrsil Ungariga. Mängijad said peatreener Tarmo Rüütlile viimast korda tõestada, milleks on nad võimelised oma koduklubides.

Henri Anier (pildil) lõi Motherwelli eest taaskord värava. 'Well jäi 17. minutil Kilmarnocki vastu kaotusseisu, kuid Anieri 20. minuti värav viigistas seisu. Motherwell võitis 2:1. Anieri koduklubi on 12 meeskonnaga Šotimaa kõrgliigas kuuendal positsioonil.

Henrik Ojamaa andis väravasöödu ning tema koduklubi Varssavi Legia võitis Poola kõrgliigas 1:0 Krakowi Cracoviat. Läinud nädalal lõppes aga Legia jaoks teekond selle hooaja Meistrite liigas ning kaasa lüüakse Euroopa liigas.

Sergei Mošnikovi koduklubi Zabrze Gornik viigistas Gdanski Lechiaga 1:1. Koondise poolkaitsja pääses väljakule 73. minutil.

Tabelis on kolmel meeskonnal kuue vooruga teenitud 12 punkti. Väravate vahega juhib Varssavi Legia ja teist ning kolmandat kohta jagavad võrdsete näitajatega Zabrze Gornik ning Gdanski Lechia.

Konstantin Vassiljev ja Permi Amkar kaotasid Venemaa kõrgliigas 1:2 liider Moskva CSKA-le. Vassiljev tegi kaasa kogu kohtumise. Amkar on setisme mänguga teeninud üheksa punkti ning asub 16 meeskonna hulgas kümnendal kohal.

Koondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi Augsburg sai Saksamaa kõrgliigas kirja 1:0 võidu Nürnbergi vastu. Klavan tegi kaasa 90 minutit. Augsburg on neljast mängust võitnud kaks ning asub kuue punktiga kümnendal kohal.

Enar Jääger aitas oma koduklubil Lierse'il hoida oma värav puutumata ning meeskond teenis Belgia kõrgliigas viigipunkti Mecheleni vastu. Jääger tegi kaasa kogu kohtumise. Lierse on teeninud kuue mänguvooruga viis punkti ning on selle näitajaga 16 meeskonna seas 12.

Sergei Zenjov ja Lvivi Karpatõ kaotasid 0:1 FC Sevastopolile. Zenjov mängis 90 minutit. Karpatõ asub Ukraina kõrgliigas seitsme punktiga (kaheksast mängust) 16 meeskonna seas 12. kohal.

Tarmo Kink ja Györi ETO said hooaja esimese võidu - 2:0 alistati Paksi SE. Kink avakoosseisu ei kuulunud, kuid pääses platsile 49. minutil.

Jarmo Ahjupera koduklubi Ujpest jäi 0:2 alla Diosgyöri VTK-le. Ahjupera pääses platsile algkoosseisus ning vahetati välja 58. minutil.

Ujpest on tabelis 16 võistkonna hulgas üheksas ja Györi ETO 12. Vigastatud Igor Morozovi koduklubi Debrecen on tabelis teisel kohal.

Keskkaitsja Raio Piiroja oli põhikoosseisus ning tema koduklubi Chengdu Blades viigistas 2:2 Hunan Billowsiga. Blades asub Hiina esiliigas viimasel kohal.

Taijo Teniste koduklubi Sogndal jäi 0:1 alla Bergeni Brannile. Teniste vahetati poolajal pingile. Sogndal on Norra kõrgliigas tabeli seitsmendal real.

Joel Lindpere sekkus mängu 84. minutil ning tema koduklubi Chicago Fire viigistas ookeanitaguses MLS-is Houston Dynamoga 1:1. Dynamo lõi viigivärava mängu viimasel minutil. Fire on idakonverentsis seitsmes, play-off koha tagav viies koht on kahe punkti kaugusel.

Mikk Reintami leivaisa Jyväskyla JK viigistas Turku PS-iga 2:2. Reintam mängis 90 minutit.

Ats Purje ja Kuopio Palloseura kaotasid FC Lahtile 0:2. Purje kuulus avakoosseisu ja sai kirja 70 minutit.

KuPS on Soome kõrgliigas kümnes, JJK aga viimane, 12.

Seinajöen JK alistas 1:0 AC Oulu. Mihkel Aksalu ja Gert Kams tegid kaasa kogu kohtumise. SJK on Soome esiliigas teine ning jääb liider Hakast maha kahe punktiga.

Siim Luts ja Norrköping võitsid Rootsi kõrgliigas 6:1 Syrianskat. Luts selles kohtumises väljakule ei pääsenud, kuid läinud nädalal peetud karikamängus, kus Norrköping alistas 4:0 tugevuselt neljanda liiga klubi Vimmerby, sekkus Luts mängu teiseks poolajaks. Norrköping on tabelis 16 meeskonna seas kaheksas.

Artur Kotenko koduklubi Mogilevi Dnepr võitis tarkusepäeval tabeliliider Saligorski Šahjtori 2:0. Kotenko osalemisest esialgset infot ei ole. Dnepr on Valgevene kõrgliigas 12 satsi seas tabelis kümnendal kohal. Andrei Sidorenkovi koduklubi Gomel on neljas.

Katrin Loo tegi täismängu, kuid tema koduklubi Pori Nice Futis kaotas FC Honkale 0:2. Pille Raadik sekkus mängu 65. minutil ning aitas Aland Uniteid 7:2 võiduni Oulu ONS-i üle. Aland United on tabeli liider, Nice Futis viimane.

Getter Laari koduklubi Guingamp võitis Prantsusmaa kõrgliiga avavoorus 3:2 Arras'd. Laari osalemisest esialgne info puudub.