07

10.2013

10:10

Eestlased välismaal: Zenjov lõi enne koondisemänge kaks väravat

Läinud nädal oli Eesti koondislaste jaoks väga värvikirev: nähti väravaid, võite, kaotuseid ja punast kaarti.

Sergei Zenjov (pildil) lõi kaks väravat ning aitas Lvivi Karpatõl alistada 3:1 Zaporižžja Metalurgi. Karpatõ tõusis võiduga Ukraina kõrgliigas tabeli kaheksandale reale.

Henrik Ojamaa ja Varssavi Legia said läinud nädalal kaks 0:1 kaotust. Esmalt jäädi Euroopa liigas alla Limassoli Apollonile ning pärast kahte vooru jätkatakse alagrupis viimasel kohal ning punktita. Liigas jäädi nädalavahetusel alla Wisla Krakowile. Ojamaa kuulus mõlemas mängus avakoosseisus ning sai mängudes vastavalt kirja 75 ja 45 minutit.

Sergei Mošnikov ja Zabrze Gornik alistasid 4:1 Szczecini Pogoni. Koondise poolkaitsja kuulus avakoosseisu ning vahetati puhkama 65. minutil.

Legia on Poola kõrgliigas jätkuvalt liider, Gornik on kahepunktilise kaotusega teisel real.

Kaks koondise kaitsjat põhjustasid läinud nädalal penalti. Enar Jääger ja Lierse võitsid siiski 2:1 tabeli viimast, Monsi. Jääger tegi kaasa kogu kohtumise. Ragnar Klavan ja Augsburg juhtisid võõrsil Schalke vastu 1:0, kuid siis teenis koondise kapten punase kaardi ning järgnenud penalti realiseeris Kevin-Prince Boateng. Mängu võitis Schalke 4:1.

Lierse on Belgia kõrgliigas kümnendal positsioonil, Augsburg on Bundesligas 12. real.

Venemaa kõrgliigas kohtusid omavahel Sergei Pareiko Nižni Novgorodi Volga ja Konstantin Vassiljevi Permi Amkar. Kohtumise võitis tänu kahele realiseeritud penaltile Amkar. Pareiko tegi kaasa kogu kohtumise, Vassiljev jäid seekord meeskonna pingile. Amkar langes liigas kuuendaks, Volga on 11.

Joel Lindpere ja Chicago Fire alistasid ookeanitaguses MLS-is 3:0 DC Unitedi. Lindpere tolles kohtumises väljakule ei pääsenud. MLS-i põhihooaja lõpuni on jäänud veel kolm vooru - play-off kohast lahutab Fire'it kaks punkti.

Motherwell jäi Šotimaa kõrgliigas 0:2 alla tiitlikaitsja Glasgow Celticule. Henri Anier pääses väljakule 58. minutil, mil lõppnumbrid olid juba tablool. Liigatabelis on 'Well kolmas.

Mikk Reintam ja JJK kaotasid kolmapäeval Ats Purje leivaisa KuPSile 0:4. Reintam lõi kohtumises omavärava ning JJK väravavõrku sahistas ka Purje, kes seekord koondise peatreeneri Tarmo Rüütli valikusse mängudeks Türgi ja Rumeenia vastu ei kuulu. Purje lõi nädalavahetusel Espoo Honka vastu ka oma nädala teise värava.

Soome esiliigas jõudis hooaeg lõpule. Gert Kams ja Mihkel Aksalu olid tavapäratult Seinajöen JK pingil. Kams pääses ka 77. minutil platsile. SJK lõpetas hooaja esikohaga ja pääsmega järgmise hooaja kõrgliigasse. Kõrgliigas asendab SJK Reintami koduklubi JJK-d.

Norra kõrgliigas aitas Taijo Teniste Sogndali 0:0 viigini Odd BK vastu. Sogndal langes tabelis 12. kohale.

Minutiteta jäid läinud nädalal lisaks Vassiljevile, Lindperele ja Aksalule ka Siim Luts (Norrköping, Rootsi), Marko Meerits (Vitesse, Holland) ja Sander Puri (York City), kes pingilt platsile ei pääsenud. Tarmo Kink Györi ETO (Ungari) koosseisu võidumängus Puri endise leivaisa Papa Lombardi vastu ei kuulunud.

Hiina esiliigas lükati Chongqingi ning Raio Piiroja koduklubi Chengdu Bladesi mäng edasi.