11

11.2013

13:31

Eestlased välismaal: Zenjov oli täpne

Läinud nädalavahetus oli tegus mitme Eesti koondislase jaoks. Kui mõne mängija jaoks on kodune liiga lõppenud, siis mitmetel Euroopa väljakutel on liigahooaeg alles tuure kogumas. Nüüd ootab mitmeid mängumehi sinine särk ning mängud Aserbaidžaani ja Liechtensteiniga.

Oma hooaja viienda tabamusega sai hakkama Sergei Zenjov (pildil), kes viis Lvivi Karpatõ viiendal minutil juhtima Poltava Vorskla vastu. Mäng lõppes 2:2. Karpatõ asub Ukraina meistrivõistlustel 11. kohal.

Taijo Teniste ja Sogndal jäid kaotusest hoolimata Norra kõrgliigasse püsima. Viimases voorus pidi Sogndal tunnistama küll Aalesundi 1:2 paremust, kuid konkurendid antud võimalust ära ei suutnud kasutada. Seega lõpetas Sogndal hooaja 16 meeskonna hulgas 12. kohaga.

Permi Amkar alistas 1:0 Mahhatškala Anži ning Konstantin Vassiljev kuulus meeskonna algkoosseisu ja vahetati pingile mängu 66. minutil. Sergei Pareiko ja Nižni Novgorodi Volga said võõrsil 0:4 kaotuse Krasnodari Kubanilt. Venemaa kõrgliigas on Amkar seitsmes ning Volga kümnes.

Varssavi Legia on Poola kõrgliiga liider, edestades Zabrze Gornikut kolme punktiga. Henrik Ojamaa oli viimati Legia 1:0 võidumängus Lodzi Widzewi vastu väljakul teise poolaja. Sergei Mošnikov vaatas viimast Gorniku võitu vahetusmeestepingilt.

Sander Puri kuulus York City põhikooseisu karikamängus Bristol Roversi vastu, mis lõppes 3:3 viigiga, mis tähendab, et korduskohtumine toimub York City koduväljakul.

Valgevene meistrivõistlustel teenis Andrei Sidorenkovi koduklubi FK Gomel 2:1 võidu Hrodna Nemani üle ning Artur Kotenko ja Mogiljovi Dnepr kaotasid penalti tõttu 0:1 Novopolotski Naftanile. Borissovi BATE kindlustas meistritiili ning Gomel on meistrite grupis viimane, kuues. Kõrgliiga relegatsioonigrupis ei kulge Dnepril kõik plaanipäraselt – kaks vooru enne lõppu asutakse üleminekumängudele viival eelviimasel positsioonil. Kaks vooru enne lõppu on aga kõik lahtine – kolm tabelirida kõrgemal asuv FC Minsk on vaid kahe punkti kaugusel.

Ragnar Klavan ja Augsburg kaotasid Saksamaa kõrgliigas 0:3 Müncheni Bayernile. Klavan mängis 90 minutit. Liigatabelis on Augsburg 13. kohal.

Motherwell kaotas Šotimaa kõrgliigas 0:4 Dundee Unitedile. Henri Anier kuulus 'Welli avakoosseisu. Motherwell on liigatabelis neljas.

Kaotusega pidi leppima ka Lierse, kelle higekirja kuulub koondise särgis 99 mängu teinud Enar Jääger. Belgia kõrgliigas jäi eestlase leivaisa 0:2 alla Leuvenile, mistõttu asub Lierse liigatabelis 12. kohal.

Tarmo Kink Györi ETO koosseisu ei kuulunud, kuid ETO oli 1:0 parem Kaposvari Rakoczist. Vigastatud Igor Morozovi koduklubi Debrecen on Ungari kõrgliigas teisel kohal, ETO on viies ning Jarmo Ahjupera tööandja Ujpest on 12.

Kaarel Kiidron teenis punase kaardi ning Žižkovi Viktoria kaotas Tšehhi tugevuselt teises liiga 0:1 Tabroskole. Kiidron teenis oma teise kollase kaardi 83. minutil.

Mänguaega ei teeninud Marko Meerits, kelle koduklubi Vitesse tõusis Hollandi kõrgliiga liidriks. Vitesse alistas viimati Utrechti 3:1 ning edestab punktiga AZ Alkmaari, kes viigistas läinud voorus 2:2 Feyenoordiga.