12

07.2012

15:06

Finaali pääsesid Kreeka ja Hispaania

Esimesena läksid Lillekülas vastamisi Inglismaa ja Kreeka U-19 koondised. Koos mängu algusega vallandusid ka taevaluugid ja umbes pool avapoolajast möödus tõelises paduvihmas, mis õnneks siiski taandus teiseks poolajaks seenevihmaks.

Mängu 38. minutil asus Kreeka Mavrodis Bougaidise löögist juhtima, kuid poolaja lõpu eel jäid nad arvulisse vähemusse, kuna väravavaht Stefanos Kapino põhjustas penalti ja teenis ühtlasi ka punase kaardi. Robert Halli penalti tõrjus aga Kreeka uus väravavaht Sokratis Dioudis. Seega poolaeg 1:0 Kreekale.

Teise poolaja 56. minutil viigistas Inglismaa poolt mänguseisu Benik Afobe. Sellel seisul kõlas ka normaalaja lõpuvile. Järgnenud lisaajal asus Kreeka 108. minutil Charalambos Lykogiannis löögist uuesti juhtima ja suutis eduseisu lõpuni hoida. Seega esimene finalist on Kreeka.

Teises poolfinaalis kohtusid Hispaania ja Prantsusmaa. 25. minutil asus Prantsusmaa Samuel Umtiti lähilöögist juhtima ja võitis poolaja 1:0. Hispaania viigistas 61. minutil Gerard Deulofeu löögist ja asus 78. minutil Paco Alcáceri sooritusest ka 2:1 juhtima. Viimasel minutil oli aga uuesti täpne Samuel Umtiti ning taas tuleb mängiti lisaaeg.

Lisaajal lõid mõlemad koondised ühe värava ja seisult 3:3 mängiti läbi ka penaltiseeria, kus täpsem oli Hispaania tulemusega 4:2 ja pääses teisena finaali.

U-19 EM 1/2-finaal 12. juulil Lilleküla staadionil
kell 16:45 INGLISMAA - KREEKA*  1:2, 1:1 (0:1)
Väravad: 56. Benik Afobe - 38. Mavroudis Bougaidis, 108. Charalambos Lykogiannis
Hoiatused: 17. Thomas Thorpe, 72. Luke Garbutt, 105. Jack Robinson, 111. George Thorne - 65. Giorgos Katidis, 101. Kostas Stafylidis, 105. Mavroudis Bougaidis, 111. Giannis Gianniotas
Eemaldamine: 45. Stefanos Kapino
45.+4. tõrjus vv Sokratis Dioudis Robert Halli löödud penalti

Inglismaa: 1-Sam Johnstone, 2-Eric Dier (56. 16-Luke Garbutt), 3-Jack Robinson, 5-Michael Keane, 6-Thomas Thorpe, 7-Ross Barkley, 8-Nathiniel Chabolah, 9-Saido Berahino (76. 11-Nathan Redmond), 12-Robert Hall, 17-Benik Afobe, 18-John Lundstram (91. 14-George Thorne).
Varus: 13-Connor Ripley, 4-Conor Coady, 10-Harry Kane, 11-Nathan Redmond, 14-George Thorne, 15-Hallam Hope, 16-Luke Garbutt.

Kreeka: 1-Stefanos Kapino, 3-Kostas Stafylidis, 4-Mavroudis Bougaidis, 5-Kostas Triantafyllopoulus, 6-Panagiotis Ballas, 8-Spyros Fourlanos (71. 18-Antreas Bouchalakis), 9-Dimitris Diamantakos (45.+3. 12-Sokratis Dioudis), 10-Giorgos Katidis (104. 17-Tasos Bakasetas), 11-Giannis Gianniotas, 14-Charalambos Lykogiannis, 15-Dimitris Kourmpelis.
Varus: 12-Sokratis Dioudis, 2-Nikos Marinakis, 13-Kostas Rougalas, 16-Vasilis Bouzas, 17-Tasos Bakasetas, 18-Antreas Bouchalakis.

Mänguolud: +17, esimesel poolajal vihmane ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 3115
Peakohtunik: Kenn Hansen (Taani)
Abikohtunikud: Aleksei Lebedev (Venemaa), Tomasz Listkiewicz (Poola)
Neljas kohtunik: Alain Bieri (Šveits)

kell 20:00 HISPAANIA* - PRANTSUSMAA  3:3, pen. 4:2, 2:2(0:1)
Väravad: 61., 112. Gerard Deulofeu, 78. Paco Alcácer - 25., 90.+1. Samuel Umtiti, 117. Paul Pogba
Hoiatused: 31. Alejandro Grimaldo, 88. Oliver Torres, 103. Jesé Rodríguez - 40. Alexy Bosetti, 50. Thibaut Vion, 68. Paul Pogba, 85. Dimitri Foulquier

Hispaania: 1-Kepa Arrizabalaga, 3-Alejandro Grimaldo (90. 19-Salvador Ruiz), 4-Jonás Ramalho, 5-Derik Osede, 6-José Campaña, 8-Suso (55. 9-Paco Alcácer), 10-Jesé Rodríguez, 12-Joni, 15-Saúl Ñiguez, 16-Oliver Torres (88. 18-Denis Suárez), 17-Gerard Deulofeu.
Varus: 3-Adrián Ortolá, 7-Juanmi, 9-Paco Alcácer, 11-Juan Bernat, 14-Insua, 18-Denis Suárez, 19-Salvador Ruiz.

Prantsusmaa: 1-Alphonse Aréola, 2-Dimitri Foulquier, 4-Richard-Quentin Samnick, 5-Samuel Umtiti, 6-Paul Pogba, 7-Elhadji Ba (81. 10-Axel Ngando), 8-Geoffrey Kondogbia, 9-Thibaut Vion, 11-Jean-Christophe Bahebeck (38. 15-Alexy Bosetti), 12-Lucas Digne, 17-Jordan Veretout (83. 14-Alassane Plea).
Varus: 16-Jonathan Millieras, 3-Jérôme Phojo, 10-Axel Ngando, 13-Vincent Distefano, 14-Alassane Plea, 15-Alexy Bosetti, 18-Kevin Mayi.

Mänguolud: +17, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.