17

09.2017

15:57

Järelvaadatav: naiste koondis tunnistas HJK paremust

Naiste A-koondis kohtus pühapäeval, 17. septembril A. Le Coq Arenal Soome naiste kõrgliigaklubi HJK-ga, kellele kaotati 1:2.

Mäng algas külaliste domineerimisega, kes liigutasid palli kiirelt ja valmistasid eestlannadele peavalu teravate ääreründajatega.

Esimene ohtlik olukord sündis kuuendal minutil, kui HJK nurgalöögist tulnud pall põrkus Eesti mängijatest latti ja seejärel maha. Õnneks väravajoont see ei ületanud

Mida aeg edasi, seda rohkem sai mängu sisse ka Eesti koondis, kes tekitas ohtlikke olukordi vastaste kastis – paaril korral sai löögile Lisette Tammik, kelle katsed blokeeriti.

Kohtumise esimene värav sündis 27. minutil, kui HJK kaitsja ebaõnnestunud puude jättis palli mugavalt ette Ulrika Tülpile, kes ühe puutega palli posti kõrvale virutas.

Teist poolaega alustas sarnaselt esimesele teravamalt Soome klubi. Viigiväravani jõudsid vastsed 54. minutil, kui veidi kergelt lubati nende ründajal kasti murda – sealt leiti sööduga Tessa Rinkinen, kes nelja mängija vahelt suutis palli väravasse lüüa. HJK lisas ka oma teise värava ning sellega võeti ka võit Eesti üle.

NB: Kuna tegemist pole koondise ametliku maavõistlusega mõne teise riigi koondisega, siis Eesti koondises osalevad jalgpallurid ei saa statistikasse kirja mängu Eesti koondise eest!

Protokoll

Mängu kommenteerisid Eva Nõmme ja Maarja Saulep.

Nutisõbralik vaatekoht:

Koondise peatreener Indrek Zelinski valikus on 22 mängijat.