08

06.2016

19:05

Keith Boanas: Bosnialt tahtsime punkte võtta

Naiste koondis pidi EM-valikmängudes Belgia ning Bosnia & Hertsegoviinaga vastu võtma kaks kaotust. Belglannadele jäädi Tamme staadionil alla 0:5 ja Bosniale kaotati valusalt 0:1. Koondise peatreeneri Keith Boanase sõnul oleks pidanud teisest mängust ka punkte võtma, kuid leidis, et mõlemas kohtumises oli sellele vaatamata näha võistkonna edasiminekut.

FIFA edetabeli 28. naiskond Belgia tuli Tartusse kindlasti kolme punkti järele ja eestlannade elu kindlasti kergeks ei tehtud. Vaatamata tasavägisele esimesele poolajale suutsid külalised minna pausile 2:0 eduseisus. Esimese tabamuse sai kirja Inna Zlidnis, kes suunas palli õnnetult peaga oma väravasse ning Getter Laar ei suutnud seda alumisest nurgast välja tuua. Teine värav sündis 38. minutil, kui belglannade löök ületas napilt väravajoone enne kui Zlidnis suutis selle puhtaks lüüa. Teisel poolajal tulid energilisemalt peale külalised, kes suutsid 70. minutiks tuua tabloole lõppseisu 5:0. Boanase sõnul näitas Eesti koondis vaatamata kaotusele head vastupanu ja tegemist oli tugeva vastasega. „Terve mäng ja eriti esimesel poolajal võitlesid meie mängijad kõvasti. Arvestades seda, kui raske meil oli nende vastu Belgias mängida, siis esimese poolaja õnnetud väravad näitasid tegelikult, kui palju me selle ajaga olime õppinud ja vaeva näinud selle mängu jaoks. Teist poolaega mõjutas sunnitud vahetus, kui pidime välja vahetama kaitsemängija, kuigi esialgu oli plaanis tuua värskeid jalgu just rünnakule. Kindlasti peab meeles pidama, et mängisime võistkonna vastu, kellel on professionaalsed ja poolprofessionaalsed mängijad. Nende seas oli ka Meistrite Liiga finalist [Tessa Wullaert], keda suutsime võrreldes esimese kohtumisega tunduvalt paremini kontrolli all hoida.”

Mäng Bosnia ja Hertsegoviinaga kujunes kahetiste emotsioonidega kohtumiseks. Boanase ja Eesti naiskonna jaoks oli see kohaks, kus saada tabelisse kirja esimesed punktid. Ometi tuli vastu võtta valus 0:1 kaotus. „Uskusime, et see on mänguks, kus meil on võimalus punkte saada ja me tekitasime kindlasti olukordi. Kahjuks ei suutnud me õppida standardolukordadest, et peame palli eemal hoidma nende väravavahist, kelle jaoks ei olnud kõrged pallid probleemiks. Andsime mängijatele küll sellised juhised, kuid kahjuks ei läinud pallid ikkagi õigesse kohta. Nende värav tuli sellest, et kaotasime rumala eksimuse tõttu palli keskväljal ja jäime kaitses liialt pehmeks. Oleksime pidanud selle olukorraga paremini hakkama saama. Pärast seda võitlesime ennast tagasi mängu ja tõime platsile värskeid mängijaid. Tekitasime ka häid olukordi, mille seas oli minu arvates ka värav, kuid nende väravavaht minu arvates teeskles kontakti ja vigastust ning suutis sellega kohtuniku ära petta,” võttis Boanas lühidalt mängu kokku.

Mäng Bosniaga tõi omakorda ka ühe uue debütandi. Nimelt oli see esimeseks ametlikuks kohtumiseks A-koondise eest kaitsja Ragne Hindrimäe jaoks. „Võrreldes Belgia mänguga tegin koosseisus ka muudatusi, sest tahtsin kaasata võimalikult palju mängijaid ja usun, et esimesel poolajal aitasid värsked mängijad palju. Ragne Hindrimäe tegi korraliku debüüdi ja olin kurb, et mäng ei läinud meie plaani järgi, sest oleksin tahtnud anda võimaluse ka Liisi Vink-Lainasele,” tõi Boanas välja asjaolu, et ideaalis oleks lisandunud veel üks debütant.

Kõige positiivsema momendina selles kohtumises võib kindlasti välja tuua olulise hetke Eesti jalgpalli ajaloos. Nimelt käis Bosnia & Hertsegoviina vastu platsil Kaire Palmaru, kellest sai läbi aegade esimene mängija, kellel täitus naiste koondises 100 mängu. Ühtlasi kandis ta antud kohtumises kaptenipaela. See moment oli oluline ka Boanase jaoks, kes võimaldas Palmarul ajalugu teha. „See oli ka üks minu ambitsioone sel aastal, et näha Palmarut jõudmas selle tähiseni. Ma ei olnud kindel, kas see juhtub nendes kahes mängus, kuid ta andis endast treeningutel kõik ja näitas head suhtumist. Norras mängimine on minu arvates andnud talle uue tõuke ja entusiasmi jalgpallis. Leian, et ta sai kaptenirolliga väga hästi hakkama ja näitas teistele eeskuju. Olen äärmiselt uhke, et sain tal aidata jõuda selle eesmärgini, mida võib järgmistel mängijatel olla väga raske saavutada.”