06

09.2019

21:50

Koondis jäi lisaminutite värava tõttu alla Valgevenele

Täna õhtul A. Le Coq Arenal toimunud Eesti – Valgevene EM-valikmäng lõppes meie A-koondise jaoks napi kaotusega, kui külalistele jäädi viimase lisaminuti võiduväravast alla 1:2.

Esimesel poolajal oli võimalusi mõlemal meeskonnal, kuid avapoolaja lõpus olid paremaid momente Eestil. Korra päästis vastaste väravavaht Aleksandr Gutor oma meeskonna halvimast, kui Erik Sorga pääses temaga silmitsi ja suunas palli vasaku jalaga tagumisse nurka. Veidi hiljem näitas paremalt äärelt head kiirust Sergei Zenjov, kelle terav palli trahvikasti lõppes Sorga löögiga, mis lendas kahjuks väravast mööda.

Teist poolaega alustasid tervamalt külalised. Korra tabas pall ka meie posti, kuid 48. minutil oli Valgevene täpne nurgalöögist, kui palli suunas peaga väravasse Nikita Naumov.

Eesti suutis 54. minutil viigistada. Konstantin Vassiljev söötis palli Mattias Käitile, kes liikus palliga trahvikasti ja viis palli terava sööduga tagumisse posti, mille lõi oma esimeseks koondiseväravaks võrku Sorga.

Vastastel tekkis suurepärane võimalus 68. minutil, mil kapten Igor Stasevich tsenderdas palli kasti ja meie õnneks lõi Stanislav Dragun healt positsioonilt palli esimesest postist mööda. 72. minutil tabasid vastased lühikese aja jooksul ka kaks korda meie väravaraami.

Korra lõid vastased veel latti ning Eesti oli lähedal viigile, kuid kahjuks lõi vahetusest sekkunud Maksim Skavych viimasel minutil meie võrku Valgevene võiduvärava.

Koondise järgmine kodumäng toimub esmaspäeval, 9. septembril kell 21.45 Hollandi vastu. Holland kohtub täna võõrsil Saksamaaga. Eesti – Holland pääsmeid saab osta Piletilevist

Tänaseid väravaid saab vaadata ERRi spordiportaalist.