20

11.2019

01:46

Koondis lõpetas valiksarja kaotusega Hollandile

Eesti lõpetas EM-valiksarja Amsterdamis Hollandi vastu. Johan Cruyff Arenal toimunud kohtumises tunnistati võõrustajate 5:0 paremust.

Georginio Wijnaldum viis kodumeeskonna kuuendal minutil juhtima ning 19. minutil oli nurgalöögi järel täpne Nathan Ake. Vaheajale mindi vastu Hollandi 2:0 eduseisul.

Inglismaal Liverpoolis palliv Wijnaldum oli täpne veel 66. ja 79. minutil, kui tal õnnestus vormistada oma kübaratrikk. 87. minutil tõi tabloole lõppskoori teiseks poolajaks vahetusest sekkunud Myron Boadu.

Meie alagrupi teises kohtumises alistas Saksamaa 0:1 kaotusseisust 6:1 Põhja-Iirimaa. Kodumeeskonna resultatiivseimaks osutus Serge Gnabry kolme väravaga.

C-alagrupi võitis seitse võitu ja ühe kaotuse kogunud Saksamaa 21 punktiga. Teisena sai grupist edasi Holland, kes sai kirja 19 punkti ning kolmanda koha saavutas Põhja-Iirimaa 13 punktiga. Valgevene oli nelja punktiga neljas ning Eesti ühe punktiga viies.

A-alagrupist pääsesid EM-finaalturniirile Inglismaa ja Tšehhi, B-alagrupist sai Ukraina järel teisena edasi Portugal. D-alagrupi võitis Šveits Taani ees ning otsustava lõpplahenduse teisipäeva õhtul saanud E-grupist pääses lisaks Horvaatiale finaalturniirile ka Wales. F-grupis oli Hispaania järel teisel kohal Rootsi ning G-grupist jõudsid finaalturniirile Poola ja Austria. H-alagrupi parimateks osutusid Prantsusmaa ja Türgi ning I-alagrupi võitis Venemaa ees maksimaalsed 30 punkti kogunud Belgia. Lisaks Belgiale sai valiksarjas maksmaalsed punktid kirja ka Itaalia, kes oli J-alagrupi parim esmakordselt finaalturniirile jõudnud Soome ees. Neli finaalturniirile pääsejat selgitatakse välja kevadel UEFA Rahvuste liiga play-off mängude raames.