09

07.2018

10:44

MM-finaalturniiril on selgunud poolfinalisitd

Maailmameistrivõistluste finaalturniiril on sõelale jäänud neli meeskonda, kui reedel ja laupäeval selgusid poolfinalistid.

Esimeses veerandfinaalis alistas Prantsusmaa 2:0 Uruguay. 40. minutil läksid prantslased Raphael Varane’i väravast 1:0 juhtima ning 61. minutil kahekordistas prantslaste eduseisu Antoine Griezmann, kui Fernando Muslera ei suutnud peatada tema kauglööki.

Poolfinaalis on Prantsusmaa vastaseks Belgia, kes oli 2:1 parem Brasiiliast. 13. minutil lõi Brasiilia omavärava, kui standardolukorrast põrkas pall võrku Fernandinhost. 31. minutil oli täpne Kevin De Bruyne ning Belgia juhtis vaheajaks 2:0. 76. minutil suutis Brasiilia mõned minutid varem vahetusest sekkunud Renato Augusto väravast oma kaotusseisu vähendada, kuid enamaks brasiillased võimelised polnud.

Teises tabelipoolest oli esimese veerandfinaalis laupäeval Inglismaa 2:0 üle Rootsist. Inglaste realiseerisid standardolukorra, kui esimese tabamuse sai 30. minutil kirja Harry Maguire ning teise värava lõi 59. minutil samuti peaga Dele Alli, kes lükkas Robin Olseni seljataha Jesse Lingardi täpse tsenderduse.

Õhtuses mängus lõppes võõrustaja Venemaa imeline teekond kodusel finaalturniiril. Kaheksandikfinaalis Hispaania alistanud Venemaa asus üllatuslikult juhtima ka veerandfinaali, kui tõelise iluvärava lõi Denis Cheryshev. Poolajavileks oli aga seis viigis, kui venelaste peata oleku kaitse kasutas ära Andrej Kramaric. Normaalajal rohkem väravaid ei löödud ning kohtumine läks lisaajale.

Kuigi Domagoj Vida viis horvaadid 101. minutil juhtima, siis oli Venemaal vastus olemas - Mario Fernandes 115. minuti värav viis mängu penaltiseeriani. Danijel Subasic suutis esimese Fedor Smolovi penalti tõrjuda, kuid pärast teist vooru oli seis 1:1 viigis, sest Igor Akinfeev tõi nurgast ära Mateo löögi. Rohkem horvaadid ei eksinud ning edasipääseja otsustas Fernandesi penalti, mis läks napilt posti kõrvalt mööda.

Esimene poolfinaal peetakse homme, 10. juulil kell 21 Peterburis, kus kohtuvad Prantsusmaa – Belgia. 11. juulil lähevad kell 21 Moskvas vastamisi Horvaatia – Inglismaa. Pronksimäng peetakse laupäeval kell 17 Peterburis, finaal pühapäeval kell 18 Moskvas.