05

04.2021

15:13

Naisjalgpallurid välismaal: Aarna aitas väravaga Ålandi karikafinaali

Möödunud nädalal käisid erinevatel Euroopa väljakutel mitmed Eesti naiste koondise mängijad. Eriti edukalt möödusid kohtumised Soomes ja Ungaris, kus Signy Aarna (pildil), Pille Raadik ja Inna Zlidnis aitasid oma koduklubidel jõuda karikafinaali.

Aarna ja Raadiku koduklubi Åland United läks Soome karikavõistluste poolfinaalis vastamisi Kuopio Palloseura naiskonnaga ning avapoolajal tunnistati vastaste 2:1 paremust. Aarna tegi skoori 70. minutil, lüües 2:2 viigivärava. Pärast seda suutis Åland väravad kirja saada 79. ja 89. minutil. KuPS lõi küll normaalaja viimasel minutil ühe tabamuse, kuid Åland suutis siiski eduseisust kinni hoida ja sai kirja 4:3 võidu. Nii Aarna kui ka Raadik tegid võidumängus kaasa 90 minutit. Finaalis kohtub karikakaitsja Åland Vantaa PK-35 naiskonnaga, kes alistas poolfinaalis penaltiseerias HJK. Finaal peetakse 16. oktoobril.

Inna Zlidnise koduklubil Ferencvárosel läks Ungari karikasarjas samuti edukalt, kui teeniti pääs finaali. Poolfinaalis alistati tuline liigarivaal MTK Hungária lausa 4:0. Avapoolajal lõi Ferencváros kolm vastuseta väravat ning lisas teisel poolajal veel ühe. Ferencváros  käis eelmisel nädalal väljakul ka koduliigas, kui Keleni vastu võeti 4:0 võit. Zlidnis viibis mõlemas kohtumises väljakul maksimaalsed 90 minutit. Liigatabelis hoiab Eesti koondise kaitsja tööandja 16 vooru järel teist positsiooni ning liidrikohal olevale MTK Hungáriale jäädakse alla nelja punktiga.

Koondise väravavaht Karina Kork ja FFC Vorderland jäid Austria kõrgliigas koduväljakul 0:3 alla Wien/Landhaus naiskonnale. Getriin Strigini koduklubi Innsbrucki Wackeri kohtumine lükati koroonaviiruse tõttu edasi. Liigatabelis hoiab Vorderland 11 punktiga seitsmendat kohta. Kaks mängu vähem pidanud Wacker on kümnendal kohal kogunud kuus punkti.

Renate-Ly Mehevets ja Charleroi Sporting said eelmisel nädalal Belgia kõrgliigas kirja kaks kaotust. Teisipäeval, 30. märtsil tunnistati OH Leuveni 3:0 paremust ning laupäeval, 3. aprillil jäädi Zulte Waregemile alla 0:2. Mehevets tegi kaasa vastavalt 90 ja 76 minutit. Liigatabel poolitati pärast 18 vooru ning omavahel mängivad edaspidi läbi tabeli viis ülemist ja viis alumist naiskonda.

Möödunud nädal tõi ka uudise, et USA üliõpilasliigas Texase Rio Grande Valley ülikooli esindav Mari Liis Lillemäe naaseb maikuus kodumaale ja liitub suve lõpuni FC Flora naiskonnaga.