19

04.2021

18:13

Naisjalgpallurid välismaal: Mehevets sai Belgia kõrgliigas kirja esimese värava

Võõrsil mängivad naisjalgpallurid käisid möödunud nädalal väljakutel oma koduklubide eest üle Euroopa ning kohtumistega koguti korralikult punktilisa.

Renate-Ly Mehevets (pildil) lõi Belgia kõrgliigas esimese värava, kui tema koduklubi Sporting Charleroi alistas 2:0 White Star Woluwé naiskonna. Eestlanna sai kirja mängu avavärava. Tabeli poolitamise järel on Charleroi kirja saanud ühe kaotuse ja ühe võidu ning praeguse seisuga hoitakse kümnendat positsiooni, mis tähendaks järgmiseks hooajaks langemist aste madalamale. White Star Woluwé paikneb kõrgliigasse püsima jätval üheksandal kohal ning Charleroi vähendas tänu võidule vahet konkurentidega kolmele punktile.

Ungari kõrgliigas teenis Ferencváros kolmanda järjestikuse võidu, kui Astra Hungary alistati 5:1. Avapoolaeg lõppes küll 1:1 viigiseisul, kuid teise kolmveerandtunni jooksul otsustati kohtumise saatus nelja vastuseta väravaga. Inna Zlidnis tegi võidukas kohtumises kaasa 90 minutit. Ferencváros on 17 vooru järel tabelis teisel kohal ning MTK Hungáriast jäädakse maha nelja punktiga.

Austria kõrgliigas astus suure sammu liigakoha säilitamiseks Getriin Strigini koduklubi Wacker Innsbruck, kui lähikonkurent Altenmarkt alistati 4:1. Võiduga kerkiti tabeli viimaselt kohalt kaheksandaks ning selja taga olevad Altenmarkt ja Südburgenland jäävad kahe punkti kaugusele. Strigin jälgis kohtumist varumängijate pingilt ning sai mänguaega naiskonna duubli eest, kui kaitses naiskonna väravat 5:1 võidumängus Altenmarkti duubli vastu.

Soome kõrgliigas alustas Pille Raadiku ja Signy Aarna koduklubi Åland United 2:2 viigiga PK-35 Vantaa vastu. Kaptenipaela kandnud Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Aarna jälgis kohtumist varupingilt. Avavooru järel on täiseduga kolm naiskonda, Åland jagab 4.-7. kohta.

Vlada Kubassova jälgis koduklubi Napoli kaotusmängu varupingilt, kui Itaalia kõrgliiga 18. voorus tuli alla vanduda AC Milanile 0:4. Avapoolajal sai Milan kirja kolm väravat ning vormistas lõppseisu 52. minutil. Liigatabelis hoiab Napoli 12 naiskonna konkurentsis 10. kohta, mis kindlustaks liigasse püsimajäämise. Napoliga on võrdselt üheksa punkti kogunud San Marino, kes paikneb 11. positsioonil, millega tuleks järgmiseks hooajaks liikuda aste madalamale.

Mari Liis Lillemäe hooaeg USA ülikooliliigas lõppes veerandfinaalis, kui Rio Grande Valley ülikool tunnistas New Mexico State'i 3:0 paremust. Lillemäe alustas kohtumist algkoosseisus ja vahetati pingile 62. minutil, kui tablool oli juba hilisem lõppseis.

Gerli Israel sai Bulgaaria kõrgliiga 17. voorus värava kirja, kui tema ja Samanta Uueda koduklubi Stara Zagora Lokomotiv teenis 6:0 võidu Enko Plovdivi üle. Tabelis hoitakse kolmandat positsiooni, koht allpool olev Pirin Ladies jääb ühe vähem peetud mängu juures kolme punkti kaugusele.

Heidi Melise koduklubi Ternana tegi Itaalia tugevuselt kolmandas liigas 0:0 viigi Sant’Egidio naiskonnaga. Melis mänguaega ei teeninud. Oma liigatsoonis hoiab Ternana 11 võistkonna seas viiendat kohta.