28

05.2016

17:02

Naiste A-koondis peab EM-valikmänge Tartus

Naiste koondis jätkab EM-valikmängudega kodus, kui 3. juunil võõrustatakse Belgia naiskonda ning 6. juunil kohtutakse Bosnia ja Hertsegoviinaga. Mõlemad mängud toimuvad Tartus Tamme staadionil algusega kell 19:00.

Eesti asub hetkel alagrupis viiendal kohal ning punktiarvet seni avada ei ole õnnestunud. Tabelit juhib hetkel Belgia, kes on suutnud viie mänguga koguda 11 punkti. Neile järgnevad nelja mängu ja 10 punktiga Inglismaa ning Serbia, kes on kogunud neljast kohtumisest 7 punkti. Bosnia ja Hertsegoviina on pidanud enim kohtumisi ning asub kuue punktiga kuuest kohtumisest neljandal positsioonil.

Eestlannad on käimasoleva valiktsükli jooksul kohtunud mõlema vastasega. Belgiaga mindi vastamisi aprilli keskpaigas Leuvenis. Belgia “punased leegid” ei jätnud Eestile erilist võimalust, juhtides poolajaks 3:0. Teisel poolajal lisasid belglannad veel kolm väravat ning võtsid kindla 6:0 võidu.

Bosnia ja Hertsegoviina võõrustas Eesti naiskonda juba eelmise aasta oktoobris Zenicas. Kuigi mängule mindi vastu optimistlikult, tuli kahjuks vastu võtta kaotus. Poolajaks oli Bosnia suutnud eestlannade võrku saata 3 palli ning kuigi teisel poolajal suutis Eesti veidi vastaste hoogu pidurdada, lisandus veel üks värav ja lõppseis jäi 4:0 Bosnia ja Hertsegoviina kasuks.

Naistekoondise esialgses nimekirjas on ka paar uut nime. Lisandunud on neidude U19 koondislased Siret Räämet ning Laada Tereštšenkova. Lisaks on seal ka väliseestlasest poolkaitsja Liisi-Vink Lainas.