19

10.2017

15:05

Naiste koondis jäi tugevale Poolale alla

Naiste A-koondis pidas Ostródas maavõistlusmängu Poolaga ning võõrsil tuli Eestil tugevatelt vastastelt vastu võtta 0:6 kaotus.

Esimese poolaja alguses hoidis palli aktiivsemalt Poola naiskond ning Eesti üritas kaitses kannatlikult seista, kuid avavärav sündis juba üheksandal minutil. Esmase löögi väravale suutis Getter Laar tõrjuda, kuid tagasipõrkunud pallil oli esimesena jaol Roksana Ratajczyk, kes selle ka sisse põrutas.

Värava järel elavnesid ka eestlannad. Esimene võimalus skoori avamiseks tekkis 14. minutil, kui Ulrika Tülp murdis ennast vastaste kasti ja sai ka löögile, kuid kaitsjad suutsid Pärnu ründajat piisavalt segada, et löök sajaprotsendiliselt ei õnnestunud. Paar minutit hiljem oli supervõimalus Lisette Tammikul, kes pääses samuti vastaste karistusalas löögile, kuid ei suutnud väravavahti üle mängida.

Poola kerge, kuid stabiilne surve Eesti väravale jätkus esimese poolaja vältel ja oma teise väravani jõudsid vastased 28. minutil – esmalt raksatas Julia Matuschewski löök posti, eestlannadel ei õnnestunud olukorda klaarida ning Klaudia Lefeld saatis kauglöögi Getter Laari selja taha.

Esimese kolmveerandtunni viimasel minutil teenis Poola penalti, kui kohtunik fikseeris kastis käega mängu Pille Raadikul. 11 meetri karistuslööki asus lööma Matuschewski, kes selle küllaltki kindlalt realiseeris ning viis kodunaiskonna vaheajapausile 3:0 eduseisus.

Teisel poolajal suutis Poola lisada veel kolm väravat. Kohtumise 50. minutil teenis Poola ohtlikust kohast karistuslöögi ning seda lööma asunud Patrycja Balcerzak keerutas palli üle müüri ja võrku – seisuks 4:0. 78. minutil saatis Balcerzak paremalt äärelt teele kõrge palli Eesti värava suunas, mida Laaril kahjuks püüda ei õnnestunud. Kohtumise lõppseis vormistati mängu 85. minutil, kui karistuslöögi realiseeris Ewelina Kamczyk.