08

09.2020

15:07

Naiste koondislased välismaal: Åland hoiab jätkuvalt liidrikohta

Möödunud nädal tõi naiste koondiste koduklubidele nii võite kui ka kaotusi ning debüüdi uues välisliigas.

Soome kõrgliigas jätkab väga hea hooga Pille Raadiku (pildil) ja Signy Aarna tööandja Åland United, kui kirja saadi kuues järjestikune võit. Viimati alistati Tampere Ilvese naiskond 3:1. Åland lõi oma väravad avapoolajal, kui 13. minutil viis nad juhtima Maria Herreros ning kahel korral oli täpne Ode Fulutudilu. Ilvese auvärava sai 63. minutil kirja Moona Talka. Raadik sai kirja täismängu, Aarna sekkus vahetusest 70. minutil. Åland hoiab 13 vooru järel 31 punktiga esikohta ning edestab lähimat jälitajat kolme punktiga.

Karina Kork jälgis HJK 4:2 võidumängu PK-35 Vantaa üle pingilt. HJK lõi avapoolajal kaks väravat ning 73. minutiks juhiti kohtumist juba nelja väravaga. Viimase 15 minutiga sai PK-35 küll kirja kaks tabamust, kuid suuremaks lõpuspurdiks jaksu ei jätkunud. HJK paikneb 24 punktiga kolmandal kohal. Järgmises voorus lähevadki omavahel vastamisi eestlannade koduklubid, kui HJK võõrustab Ålandit laupäeval, 12. septembril.

Itaalia kõrgliiga kolmandas voorus pidi Napoli võõrsil tunnistama Sassuolo 3:1 paremust. Napoli asus mängu juhtima 29. minutil, kuid avapoolaja viimastel minutitel viigistas Sassuolo seisu. Seejärel läksid võõrustajad oma teed, kui resultatiivsed oldi 60. ja 64. minutil. Vlada Kubassova alustas Napoli eest kohtumist algkoosseisus ning vahetati pingile 67. minutil. Kolme kohtumisega ei ole Napoli veel punktiarvet avanud ning 12 naiskonna konkurentsis ollakse hetkel 11. positsioonil.

Renate-Ly Mehevets sai Belgia kõrgliigas kirja debüüdi, kui kuulus Charleroi Sportingu naiskonna algkoosseisu. Teises voorus tehti 1:1 viik Woluwe White Stariga. Mehevets vahetati pingile 52. minutil. Charleroi jaoks oli tegemist esimese punktiga ja 10 naiskonna seas hoitakse hetkel kaheksandat positsiooni.

Ferencváros teenis Ungari kõrgliiga neljandas voorus 6:0 võidu Györi ETO üle. Mõlemal poolajal sahistati vastaste väravavõrku kolmel korral. Inna Zlidnis võidumängus Ferencvárose koosseisu ei kuulunud. Liigatabelis hoitakse nelja vooru järel teist kohta ning liidripositsioonil olevast MTK Hungáriast jäädakse maha kahe punktiga.