05.2018

12:34

Naiste koondislased välismaal: Åland sai hilise võidu

Soome naiste kõrgliigas teenis Pille Raadiku (pildil) ja Signy Aarna koduklubi Åland United hooaja neljanda võidu.

Åland läks kuuendas voorus võõrsil vastamisi Tampere Ilvese naiskonnaga. Mänguseis püsis viigis kuni 89. minutini, kui Ålandi poolelt oli täpne Sara Nordin. Lõppseis vormistati kohtumise lisaminutitel, kui Ålandile kindlustas 2:0 võidu Jenny Danielsson. Nii Raadik kui ka Aarna tegid kaasa terve kohtumise. Eestlannade koduklubi asub hetkel tabelis neljanda kohal, jäädes liider HJK-st maha kolme punktiga.

Inna Zlidnis ja Ferencvaros kohtusid koduväljakul DVTK naiskonnaga. Mängu neljandaks minutiks oli Ferencvarose eduseis juba kaheväravaline ning 58. minutiks juhiti juba 5:0. Kohtumise viimastel minutitel suutis DVTK ka omalt poolt lüüa kaks väravat, kuid Ferencvaros võttis siiski 5:2 võidu. Zlidnis viibis väljakul terve mängu. Ferencvaros on tabeliliidrina endale juba kindlustanud koha finaalseerias, kus asutakse heitlema esikoha nimel.

Getter Laari koduklubi FC Metz on endale juba kindlustanud Prantsusmaa esiliiga võidu ning pääsme järgmiseks aastaks kõrgliigasse. Eelmisel nädalal peetud 20. vooru kohtumises võideti suurelt Angersi naiskonda. Avapoolaeg lõppes vaid üheväravalise eduseisuga Metzi jaoks, kuid teisel poolajal lükati sisse järgmine käik ning vastastele löödi kaheksa vastuseta väravat. Laar jälgis võidumängu pingilt.

Maltal lõpetasid oma liigahooaja võiduga Liis Pello ja Liivi Sõrmuse klubi Kirkop United, kui kõrgliiga viimases voorus alistati Tarxien Rainbows 4:2. Nii Pello kui Sõrmus olid väljakul terve kohtumise ja panustasid kumbki võitu ühe väravaga. Kokkuvõttes saavutas Kirkop liigatabelis viienda koha. Kirkopi jaoks ei ole aga kohtumised lõppenud, sest karikavõistlustel suudeti kindlustada koht nelja parema seas, alistades veerandfinaalis 1:0 Swieqi Unitedi.