27

03.2018

15:46

Naiste koondislased välismaal: eestlannade võidukas nädal

Möödunud nädal oli võõrsil mängivatele naiste koondislastele edukas, kui võidud said kirja kõik eestlannade klubid.

Nädalavahetusel algas hooaeg Soome naiste kõrgliigas ning oma avakohtumises teenis võidu Signy Aarna ja Pille Raadiku koduklubi Åland United. Ålandi esimeseks vastaseks uuel hooajal oli Aarna endine tööandja Kuopio Pallokissat. Koduväljakul mänginud Åland jäi viiendal minutil kaotusseisu, kuid vahetult enne veerandtunni möödumist seati tabloole viigiseis. Vaheajapausile sai Åland minna 2:1 eduseisus. Teisel poolajal lisas Åland veel kaks väravat ning võttis 4:1 võidu. Mõlemad eestlannad alustasid mängu algkoosseisus, Aarna viibis väljakul 63 minutit ning Raadik tegi kaasa terve kohtumise.

Inna Zlidnis (pildil) ja Ferencvaros võitlesid endale välja koha karikafinaalis, kui poolfinaalis mindi vastamisi MTK naiskonnaga. Kohtumise ainuke värav sündis vaid kolm minutit enne normaalaja lõppu, kui Evelin Fenyvesi tabamus tagas võidu Ferencvarosele. Zlidnis tegi kaasa kogu mängu.

Liis Pello ja Liivi Sõrmuse klubi Kirkop United teenis Malta kõrgliigas võidu, kui 2:1 alistati Tarxien. 14. minutiks oli seis 1:1, kui Kirkop suutis pärast kaotusseisu jäämist viigistada. Oma võiduvärava sai Kirkop kirja minut enne mängu normaalaja lõppu, kui täpne oli Kim Simler. Nii Pello kui Sõrmus tegid kohtumise kaasa algusest lõpuni. Tabelis asub Kirkop 15 punktiga viiendal kohal.

Väravavaht Getter Laar aitas oma koduklubi FC Metzi võidule Prantsusmaa esiliiga järjekordses voorus, kui kodus võeti 3:1 võit Brestois’ naiskonna üle. Laar kaitses Metzi väravat terve kohtumise vältel. Metz hoiab tabelis esikohta, edestades lähimat jälitajat kaheksa punktiga ning olles mänginud ka ühe kohtumise vähem kui lähirivaalid.

Naiste koondis järgmised kohtumised toimuvad 4. ja 7. aprillil, kui võõrsil peetakse kaks maavõistlust Türgiga.