26

02.2018

16:17

Naiste koondislased välismaal: Kirkop teenis väärtusliku viigipunkti

Malta naiste kõrgliigas näitas väga head esitust Liis Pello ja Liivi Sõrmuse koduklubi Kirkop United, kes suutis tabelis teist kohta hoidva Hiberniansi naiskonna vastu mängida välja väravateta viigi.

Kirkopi jaoks oli tegemist esimese korraga kui kahelt liidrilt, Birkirkaralt ja Hiberniansilt punkte napsati. Mõlemad eestlannad tegid Kirkopi rivistuses kaasa terve kohtumise. Sõrmuse sõnul oli mäng raske ja tulemus ka selle võrra magusam: „Teadsime juba enne mängu, et Hibs on väga tugev vastane ning peame enamuse ajast palju ilma pallita mängima. Iga minutiga elasime järjest enam mängu sisse ning oli tunda, et vastane ei olnud selliseks vastupanuks valmis. Meie väravavaht ja kaitseliin olid oma ülesannete kõrgusel ning meil oli ka õnne, sest kahel korral tabasid vastased väravaraame ning nad jätsid teisel poolajal ka penalti kasutamata. Lõpuvile kõlades sai kogu võistkond väga hea emotsionaalse laengu, kuna mäng oli raske ning me suutsime oma põhiülesannetega toime tulla."

Kirkop hoiab 12 punktiga tabelis viiendat kohta, Hibernians on kogunud 29 punkti ja kahe punktiga jäädakse maha liider Birkirkarast. Kirkopi järgmiseks vastaseks on vahetult nende ees paiknev Raiders, kellega mängitakse teisipäeval, 27. veebruaril.

Inna Zlidnis ja Ferencvaros jätkasid pärast mitmekuulist talvepausi kohtumistega Ungari kõrgliigas kui külla sõideti Györi ETO naiskonnale. Liidrikohal paiknev Ferencvaros suutis jätkata oma head minekut ja vastased alistati 2:1. Kohtumise kõik väravad sündisid teisel poolajal. Zlidnis mängis kaasa kogu mängu. Ferencvarosi edu lähima jälitaja MTK ees on nüüd 10 punkti.

Väravavaht Getter Laar aitas oma koduklubi FC Metzi võidule Prantsuse naiste esiliigas, kui võõrsil mindi vastamisi Arras naiskonnaga. Metzi värav sündis 27. minutil, kui penalti realiseeris Meryll Wenger. Laar suutis oma seljataguse terve mängu vältel puhtana hoida ning sellega teenis Metz 1:0 võidu. Tabelis hoitakse hetkel 37 punktiga esikohta, lähim jälitaja Stade de Reims jääb seitsme punkti kaugusele.

Pille Raadik (pildil) ja Signy Aarna viibisid samuti platsil 90 minutit, kui nende tööandja Åland United alistas sõpruskohtumises Rootsi madalama liiga naiskonna Älta IF-i. Avapoolaeg lõppes koduväljakul mänginud Ålandi 2:0 eduseisuga ning teisel poolajal suudeti omalt poolt lisada veel kaks väravat, võttes kohtumisest 4:0 võidu. Eestlannad alustavad Ålandiga Soome kõrgliiga hooaega 24. märtsil kui vastamisi minnakse Aarna eelmise koduklubi Kuopioga.