20

01.2020

16:36

Naiste koondislased välismaal: Napolile võit, Ålandile viik

Möödunud nädalavahetusel olid Eesti naiste koondislased võistlustules Itaalia liigas ja Soome karikavõistlustel.

Hooaega tugevalt alustanud, kuid viimased kaks mängu võiduta olnud Vlada Kubassova (pildil) ja Lisette Tammiku koduklubi Napoli suutis Itaalia Serie B 11. voorus alistada Vittorio Veneto naiskonna. Koduväljakul mänginud Napoli asus kohtumist juhtima 38. minutil, kui täpne oli Vivien Beil, väravasöödu andis tabamusele Kubassova. Teine värav sündis 74. minutil ja selle autoriks oli Deppy Chatzinikolau. Napoli 2:0 eduseisuga kohtumine ka lõppes. Mõlemad Eesti koondise mängijad alustasid kohtumist algkoosseisus, Tammik vahetati pingile 72. ja Kubassova 81. minutil. Liigatabelis hoiab Napoli teist kohta, San Marino naiskonnast jäädakse maha kahe punktiga ning Laziot edestatakse omakorda kahe punktiga.

Pille Raadiku ja Signy Aarna tööandja Åland United pidas nädalavahetusel kohtumise Soome karikavõistlustel. Hetkel on käsil alagrupiturniirid, kus 12 naiskonda on jagatud nelja alagruppi ning omavahel mängitakse korra läbi. Veerandfinaalidesse pääsevad alagruppide kaks esimest. Åland heitleb edasipääsu nimel Honka ja TPS-iga ning esimeses mängus tuli leppida 1:1 viiki Honkaga. Åland asus koduväljakul kohtumist küll 33. minutil juhtima, kuid neli minutit enne normaalaja lõppu õnnestus vastastel seis viigistada. Aarna tegi kaasa terve kohtumise, Raadik vigastuse tõttu koosseisu ei kuulunud. Järgmisena ootab Ålandit karikasarjas ees kohtumine TPS-iga, mis toimub 1. veebruaril.