13

02.2017

16:50

Naiste koondislased välismaal: Pello väravad aitasid Kirkopi võiduni

Liis Pello (pildil) ja Kirkop mängisid Malta kõrgliigas Gozo naiskonnaga ja teenisid kindla 6:1 võidu. Pello mängis kaasa terve kohtumise ning sai hakkama kübaratrikiga. Tabelis kolmandal kohal paiknev Kirkop on nüüd 14 mänguga kogunud 21 punkti ja sellega edestatakse oma lähirivaal Mgarr Unitedit kolme punktiga, kuid Mgarr on võrreldes Kirkopiga pidanud kaks mängu vähem. Järgmisel nädalal lähevad naiskonnad omavahel vastamisi.

Eesti koondise väravavahi Getter Laari koduklubi Metz teenis Prantsusmaa kõrgliigas tabelisse punkti, kui kodus kohtuti Soyaux naiskonnaga. Külalised alustasid kohtumist paremini, kui juba 8. minutil avati skoor ja mindi mängu juhtima. Metz suutis sellele aga vastata ning 34. minutil viigistati mänguseis. Rohkem väravaid ei löödud ning Metz sai tabelisse kirja oma teise punkti. Esimene punkt teeniti samuti Soyaux vastu eelmise aasta lõpus. Laar pidi kohtumist jälgima pingilt.

Väravavaht Getriin Strigini tööandja Granada sõitis Hispaania esiliigas külla Santa Teresa II naiskonnale, et püüda viiendat järjestikust võitu liigas. Sellega saadi ka hakkama. Esimene poolaeg lõppes 0:0, kuid Granada suutis väravaarve avada 50. minutil. Viis minutit hiljem oli seis juba 2:0 ning mängu lõpu eel löödi ka kolmas. Võõrustajad suutsid penaltist enda auvärava lüüa, kuid enamaks jaksu ei jätkunud ja kohtumine lõppes Granada 3:1 võiduga. Strigin koosseisu ei kuulunud. Tabelis ollakse 2. kohal ja esireal olevast Sevillast lahutab kuus punkti.

Signy Aarna koduklubi Kuopio Pallokissat pidas võõrsil treeningmängu Kokkola GBK naiskonnaga, kes tõusis järgmiseks aastaks Soome kõrgliigasse. Tänu esimese ja teise poolaja alguses löödud väravatele teenis Kuopio 2:0 võidu. Liigahooaeg algab 18. märtsil.

Pille Raadik ja Aland United testisid vormi Rootsi esiliiga klubi IFK Uppsala vastu. Rootsi klubi asus mängu 57. minutil juhtima ja tundus, et tüürib ka võidu suunas. Aland suutis siiski 86. minutil mänguseisu viigistada ning lõpptulemuseks jäi 1:1. Raadik tegi kaasa terve kohtumise.

Inna Zlidnise klubi Ferencvaros läks vastamisi Serbia esiliiga klubiga ŽFK Vojvodina. Valitsevad Ungari meistrid teenisid treeningmängus ülekaaluka 10:0 võidu.