09.2019

13:38

Naiste koondislased välismaal: punktilisa Soomes, Ungaris ja Itaalias

Eesti naiste koondislaste koduklubide jaoks oli möödunud nädal edukas, kui punkte nopiti nii Soomes, Itaalias kui ka Ungaris.

Soome kõrgliigas sai järjekordse võidu kirja Åland United, kui võõrsil alistati KuPS 4:0. Seis kindlustati juba esimese poolaja lõpuks, kui vastastele löödi kolm vastuseta väravat. Võit vormistati veerand tundi enne normaalaja lõppu. Signy Aarna tegi võidukas kohtumises kaasa 90 minutit, Pille Raadik mänguminuteid kirja ei saanud. Võiduga tõusis Åland kolmandale kohale, kuna lähim konkurent TiPS pidi samal ajal tunnistama tabeliliidri HJK paremust. Kolm vooru enne hooaja lõppu edestab Åland TiPS-i ühe punktiga.

Lisette Tammiku ja Vlada Kubassova koduklubi Napoli andis Serie B mängu viimastel minutitel võidu käest, kui San Marino akadeemia naiskonnaga peetud kohtumine lõppes 1:1 viigiga. Napoli haaras juhtohjad avapoolaja lõpus, kuid vastaste värav sündis 89. minutil. Mõlemad eestlannad alustasid mängu algkoosseisus, Tammik vahetati pingile 59. ja Kubassova 85. minutil. Kahe vooru järel jagab Napoli liigatabelis koos Riozzese ja Lazio naiskondadega teist kuni neljandat kohta.

Inna Zlidnise klubi Ferencvaros alistas Ungari kõrgliigas Astra naiskonna 3:0, kui avapoolajal saadi kirja üks ja teisel poolajal kaks väravat. Koondise kaitsja Zlidnis võidumängus koosseisu ei kuulunud. Viie vooruga on Ferencvaros kogunud 12 punkti ning sellega asutakse hetkel teisel kohal, jäädes liidrist MTK Hungariast maha kolme punktiga.