20

03.2014

12:26

Naiste U-19 koondis alistas Slovakkia 2:1

Eesti naiste U-19 koondis alustas täna Sotšis Kuban Springi turniiri 2:1 võiduga Slovakkia üle.

Eesti asus 51. minutil Kelly Roseni väravast 1:0 juhtima, 61. minutil kahekordistas Eesti edu Vlada Kubassova. Kuigi vastane lõi 77. minutil auvärava, võitis siiski Eesti 2:1. Eesti poolelt valiti mängu parimaks võiduvärava autor Vlada Kubassova.

Eesti kuulub ühte alagruppi Slovakkia, Ukraina ja Iraaniga. Alagrupi avamängus alistas Ukraina Iraani 1:0.

"Oleme esimese mänguga rahul, eriti võttes arvesse, et kohale jõudmisel olid väikesed sekeldused, sest Moskvas pidime lumetormi tõttu ootama lennukis poolteist tundi. Lisaks olid paar mängijat külmetusega hädas, keda täna hoidsime," ütles koondise treener Katrin Kaarna.

"Saime mängu alguses initsiatiivi ning lõime mitmeid häid momente, aga esimesel poolajal ei õnnestunud väravat lüüa. Teisel poolajal oli samamoodi häid momente, aga ei kasutanud kõiki ise ära. Pärast vahetusi jäime natuke surve alla, hakkas ka päris korralikult vihma sadama ning väljak muutus kiiresti pehmeks ja libedaks. Vastased kasutasid meie eksimuse ära ning vähendasid kaotusseisu. Mängu üldpilt oli hea ja oleme teinud jälle sammu edasi," sõnas Kaarna.

Järgmise mängu peab Eesti laupäeval Ukraina vastu.

Kokku osaleb turniiril 12 naiskonda. Israel, Venemaa, Rumeenia ja Aserbaidžaan moodustavad B-alagrupi ning C-grupis mängivad Türgi, USA, Ungari ja Krasnodar. Alagrupist pääsevad edasi kaks paremat ja ka kaks paremat alagrupis kolmanda koha saanud naiskonda. Turniir lõpeb 30. märtsil.

20. märtsil kell 11:10 Sotši Sputniku staadionil
EESTI - SLOVAKKIA  2:1 (0:0)
Väravad: 51. Kelly Rosen, 61. Vlada Kubassova - 77. Monika Nižnanska
Hoiatus: 74. Petra Vojtekova

Eesti: Getriin Strigin, Birgit Allmere (61. Jessika Uleksin), Ketlin Saar, Saron Läänmäe, Anett Vilipuu (75. Anette Rõõmussaar), Vlada Kubassova, Annaliis Strigin (70. Marie Heleen Lisette Kikkas), Kristel Zimmer (58. Kädri-Li Ootsing), Kelly Rosen, Elizaveta Rutkovskaja, Samanta Uueda.
Varus: Maarja Virula, Jessika Uleksin, Ragne Hindrimäe, Marie Heleen Lisette Kikkas, Kädri-Li Ootsing, Lisette Tammik, Anette Rõõmussaar.

Slovakkia: Liana Ponova, Stephanie Deszatova, Greta Hvišcova, Stanislava Líškova, Barbara Jurikova (52. Michaela Bilanska), Dominika Mihokova (54. Tamara Koflanovicova), Alexandra Tothova (41. Monika Nižnanska), Petra Vojtekova, Michaela Motovska, Petra Copikova (72. Terezia Kulova), Monika Havranova.

*Mängija klubi on märgitud eelmise aasta seisuga

Koondise treenerid on Keith Boanas ja Katrin Kaarna, abitreenerina tegutseb Aleksandra Ševoldajeva. Väravavahtide treener on Imbi Hoop ning koondisega on kaasas füsioterapeudid Kristiina Lind ja Maret Mets.