29

06.2016

10:59

Neidude koondised teenisid Balti turniiril viigi ja kaotuse

Täna jätkasid tüdrukute U17 ja U19 koondised Leedus Balti turniiri, kui kohtuti Läti esindustega. U19 koondis pidi leppima kaotusega ning U17 esindus teenis viigi.

U19 koondis alistus Läti eakaaslastele 1:3. Avapoolajal suutsid mõlemad naiskonnad väravaarve avada ning pausile mindi viigiseisul. Teisel poolajal pani Läti oma paremuse maksma ja suutis eestlannadele lüüa veel kaks väravat.

U17 koondis teenis Läti koondise vastu 1:1 viigi. Eestlannade värava autoriks oli Mari Liis Lillemäe, kes viis 22. minutil Eesti juhtima. Läti viigivärav sündis 42. minutil penaltist.

Eile, turniiri avapäeval läksid Eesti koondised vastamisi võõrustajamaa Leeduga.

U19 koondis pidi leedulaste paremust tunnistama penaltiseeria järel. Kahel korral suutsid eestlannad juhtima minna, kui 69. minutil tegi skoori Laada Tereštšenkova. Neli minutit hiljem vastased viigistasid. 84. minutil viis Ariina Mürkhain Eesti taas juhtima, kuid vaid kaks minutit enne normaalaja lõppu suutis Leedu mänguseisu viigistada 2:2. Sellele järgnes ka penaltiseeria, kus olid tugevama närviga võõrustajad, alistades eestlannad 3:2. Eesti poolt olid täpsed Rahel Repkin ja Arina Kopatš.

U17 osutas Leedule samuti südi vastupanu, kaotades mängu napilt 2:3. Leedu läks kohtumist juhtima juba üheksandal minutil ja suutis seda seisu hoida poolaja lõpuni. Kaks minutit pärast teise poolaja algust tõi viiginumbrid tabloole Mari Liis Lillemäe tabamus. 60. Minutil läks Eesti tänu Evelyn Šilina väravale ka juhtima. Kahjuks suutis Leedu kaks minutit hiljem mängu viigistati ning lõppskoor vormistati 69. minutil.

Täna kohtub U17 kell 12:00 algavas mängus Läti eakaaslastega, kelle jaoks on tegemist avakohtumisega turniiril. U19 koondis mängib kell 14:00 samuti Läti koondisega, kes eile pidid tunnistama Fääri Saarte 6:0 paremust.