12

04.2017

22:02

Neidude U17 koondis teenis UEFA sõprusturniiril võidu ja kaks kaotust

Neidude U17 koondis pidas täna oma viimase kohtumise UEFA sõprusturniiril, kui võõrustajariigi Bulgaaria vastu jäi mängu normaalaeg viiki, kuid penaltiseerias suutsid kindlamad olla bulgaarlased.

Eesti asus kohtumist juhtima, kui 19. minutil oli täpne Chrystal King. Esimese poolaja viimasel minutil lasti aga vastastel seis viigistada ning kuna rohkem väravaid kumbki pool enam lüüa ei suutnud, tuli võitja selgitamiseks lüüa penalteid. Seeria oli tasavägine ning mõlemad võistkonnad said lüüa 11 penaltit, kuid lõpuks näitas kindlamat närvi Bulgaaria koondis, kes oli 7:6.

Koondise peatreeneri Kaidi Jekimova sõnul ei olnud kerge kohtumine, kuid tüdrukud pingutasid kenasti lõpuni. "Oli oodata rasket mängu, aga samas olime pallivaldamisel häälestunud paremate lahenduse leidmisele ja suutsime ka selles mängus vastase poolel survet avaldada. Parema mängupildi saavutamisest jäi puudu olukorra muutustele reageerimisest. Oli näha, et tüdrukutel oli kahe mängu väsimus sees. Vaatamata sellele mängijad pingutasid lõpuni, suutsid enamuse ajast hoida mängu vastasel poolel, mitu head rünnakud organiseerida ja löögini jõuda. Vastane vastas mitme ohtliku kontrarünnakuga, aga meie kaitseliin oli olukordadeks valmis ja mängu lõpus päästis väravavaht paar korda üks ühele olukorra. Rõõmu pakkus ka see, et suutsime oma audiviske ajal ruumi teha oma mängijatele ja sellest olukorrast värava lüüa. Mängu lõpus domineerisime mängu, aga ei suutnud oma rünnakuolukordi realiseerida. Pikas penaltite seerias pidime tunnistama vastase paremust, ehk tuleb nende löömist ka harjutada."

Turniiri esimeses mängus laupäeval kohtuti Serbiaga ning 13. ja 47. minuti väravatest võtsid seal võidu serblased. Kaks päeva hiljem teises kohtumises Fääri Saarte vastu oli Eesti edukas, kui teise poolaja keskel suutis värava lüüa Annabel Jäär ja kindlustas sellega ka eestlannadele 1:0 võidu. Jekimova võttis selle kohtumise positiivselt kokku. "Tüdrukud tegid õiged järeldused kaotatud mängust ja parandasid mängupilti nii kaitses kui rünnakul. Sel korral ei lubatud vastastel nii lihtsalt omavahel sööta ja avaldati neile nende enda poolel survet. Oli hea meel näha, et tüdrukud said esimese mängu hirmust üle ja olid palliga mängides julgemad, tänu millele suutsid nad tekitada mitu head olukorda rünnakul ja ühe neist ka väravaks vormistada."

Peatreener tunnistas, et üldjoontes jäi ta turniiri ja tüdrukute esitusega rahule. "Kui välja võtta esimese mängu ärevus, siis kokkuvõttes olen turniiri ja tüdrukute esitusega antud etapil väga rahul. Mängust mängu oli näha, et mängijad hindasid olukordi paremini ja proovisid ellu viia kokkulepitud asju. Kõik ei tule veel nii hästi välja nagu tahaks, aga tähtis on, et nad muutuksid iga mänguga julgemaks, usaldaksid üksteist paremini ja võtaksid rohkem mängu enda peale."