18

08.2019

09:22

Noortekoondis alistas penaltiseerias Paapua Uus-Guinea

Eesti noortekoondis alustas Vanuatul toimuvat turniiri 1:1 viigiga lõppenud normaalaja järel penaltiseeria võiduga Paapua Uus-Guinea üle.

Eesti lõi esimesi ohtlikke võimalusi kohtumise 18. minutil, mil vastasele tekitati peavalu standardolukordadega, kuid esimesena nõelasid vastased – 21. minutil libastus õnnetult meie väravavaht Martin Tilk, kelle teele saadetud sööt läks seetõttu vastase jala peale ning väravast väljas olnud puurilukk oli Solomon Rani löögi osas võimetu. Vastased rohkem avapoolajal meile ohtu ei kujutanud ja kuigi Eesti lõi mitmeid häid võimalusi, siis väravani ei jõutud. Kõige lähemale jõudis sellele Erik Kruglov, kes suunas Arthur Jeršovi nurgalöögi 34. minutil peaga latti. Neli minutit hiljem oli standardolukorra järgselt hea šanss Ralf-Sander Suvinõmmil, kuid Jeršovi heast tsenderdusest tulnud palli suunas ta peaga veidi üle värava. Avapoolaja viimastel minutitel avanes paremalt äärelt tulnud söödu järel hea võimalus ka Georg-Marten Meumersil, kuid ka tema löök ei leidnud teed väravaraami suunas. Hea šanss tekkis veel lisaminutitel, kui väravavahiga pääses silmitsi Daniel Fedotov, kui tema löök ebaõnnestus ning kohtuniku hinnangul vastaste kaitsja viga ei teinud.

Teist poolaega domineerisid samuti eestlased ja vastastel tekkis poolaja jooksul kõigest kaks võimalust. Eesti surve kandis lõpuks vilja seitsmendal lisaminutil, mil tõelise iluvärava lõi Aleksander Iljin. Tilga poolt saadetud pikk sööt pikendati Iljini suunas peaga edasi ning seejärel lõi ta ligikaudu 18 meetri pealt palli otse õhust tugeva löögiga väravavõrku!

Kohtumise normaalaeg lõppes seega 1:1 viigiga ning järgnes penaltiseeria. Mõlemad meeskonnad alustasid täpsete löökidega ning Paapua Uus-Guinea tabas ka teise löögiga. Seejärel suutis vastase väravavaht tõrjuda Daniel Tuhkaneni penalti, kuid löök läks kordamisele, sest väravavaht oli oma joonelt liialt vara liikunud. Tuhkanen teisel korral ei eksinud. Seejärel suutis Tilk tõrjuda vastase löögi ning kuna eestlased ei eksinud, siis kuulus penaltiseeria võit meile. Eesti poolt olid lihtsalt Tuhkanenile täpsed veel Iljin, Ralf Friedemann, Kristo Hussar ja Nikita Karasjov.

„Arvestades, et saime siin ligikaudu 4-5 päeva treenida, siis olen rahul, et poisid viisid väljakul päris hästi meie plaani ellu. Mängu käiku mõjutas üks individuaalne eksimus, kuid tegu on ju arenguturniiriga ning meie eesmärk on, et mängijad siit õpiks ja areneks. Kohtumine oli meie jaoks raske, sest eelnevatel päevadel pole nii kuum olnud, kuid tänane lõõskav päike jättis oma jälje. Lõime häid võimalusi ja tulemusest on kahju, sest poisid väärisid mängupildi järgi tegelikult veel enamat,“ sõnas noortekoondist juhendav Andres Oper pärast kohtumist.

Peatreeneri sõnul oli Iljini hiline viigivärav muljetavaldav. „Inglismaal ütleme selliste kohta screamer! Tõeline papinael sinna võrku. Aplaus, et sellisel hetkel võtta vastu julge otsus ja viia see ka ellu. Pole küsimust, et kui tegu oleks A-koondisega, siis vääriks see hõbepalli.“

Tänane penaltiseeria võit andis Eestile kokku kaks punkti, Paapua Uus-Guinea teenis ühe punkti. Kolmeliikmelise alagrupi tipus on kolm punkti teeninud Tahiti. Meie kohtumine Tahitiga toimub 21. augustil, mil pall pannakse mängu Eesti aja järgi kell 6 hommikul. Mängu otsepilti saab vaadata www.mycujoo.tv vahendusel.

Tänase mängu tipphetki saab vaadata SIIT.