27

01.2014

11:58

Noortekoondis lõpetas alagrupi 3:0 võiduga ja kohtub veerandfinaalis Lätiga

Sankt-Peterburgis jätkuval Kubok Sodružestval võitis Eesti noortekoondis viimases alagrupikohtumises Kõrgõzstani 3:0.

Avapoolajal jäid väravad löömata, kuid teise poolaja alguses keerutas Brent Lepistu karistuslöögi värava tagumisse nurka. 57. minutil suurendas Eesti edu kaheväravaliseks Maksim Gussev ning kohtumise viimase tabamuse eest hoolitses 78. minutil Kevin Kauber. Eesti tänaseks parimaks mängijaks valiti Brent Lepistu.

"Lisaks tulemusele oli ka mängupilt ilus. Nelja päevaga on mängijad pidanud kolm kohtumist ning keegi järele pole andnud. Võrreldes Ukrainaga mänguga tegime veel mitu vahetust ning kõik on panuse andnud," rääkis koondise peatreener Martin Reim.

"Oli loomulikult plaan ka Ukrainalt punkte võtta, aga kokkuvõttes olen loomulikult rahul, et play-off kohale jõudsime," rääkis Reim.

Eesti teenis kolme kohtumisega neli punkti ning saavutas sellega teise koha ja pääses edasi 1/4-finaali. Ukraina alistas Tadžikistani 4:1 ja saavutas täisedu, 9 punktiga esikoha, Tadžikistan kogus 2 ja Kõrgõzstan ühe punkti ning mõlemad jätkavad mängudega 9.-12. kohale.

Turniiri mänge saab jälgida SIIT

Täiendatud teisipäeval: C-alagrupi võitja, ühtlasi ka Eesti vastane 1/4-finaalis on Läti. Mäng toimub uue ajakava põhjal kolmapäeval, 29. jaanuaril kell 12:15 Eesti aja järgi. Turniiril osalevad mängijad sünniaastaga 1993 ja nooremad.