25

08.2019

10:07

Noortekoondis saavutas Vanuatul kolmanda koha

Eesti noortekoondis alistas eile Vanuatul lõppenud sõprusturniiril kohamängus Uus-Kaledoonia 1:0 ja saavutas kolmanda koha.

Avapoolajal avanes Daniel Fedotovil 36. minutil suurepärane võimalus meeskond juhtima viia, kuid tema löök tabas posti. Järgnenud lahtise palli olukorras jäi samuti napilt puudu, et pall väravavõrku oleks jõudnud.

Otsustavad momendid hakkasid lahti rulluma lisaminutitel. Esimesel lisaminutil jäi Eesti vähemusse, kui teise kollase kaardi teenis Ralf-Sander Suvinõmm. See tähendas, vastased said mõne minuti jooksul lüüa kaks karistuslööki meie trahvikasti lähistelt, kuid 86. minutil sooritatud löögi suutis Matheas Madik tõrjuda ja lisaminutitel teele saadetud pall tabas meie müüri.

Kõigest minut hiljem suutis Eesti teenida karistuslöögi vastase karistualajoone juures. Palli taha läks Joonas Luts, kes lõi otse karistuslöögist viiendal lisaminutil kohtumise ainsa võiduvärava ning andis tabamusega meie U19 koondisele 1:0 võidu.

Mäng on järelvaadatav (koos tipphetkedega) SIIT.

Kuue meeskonna osavõtul toimunud turniiri võitis India, kes alistas finaalis 3:0 Tahiti. Mäng 5.-6. kohale lõppes normaalaja 0:0 tulemuse järel penaltiseerias Vanuatu võiduga, kes alistas Paapua Uus-Guinea.