22

08.2010

16:47

Rahvusnaiskond viigistas Horvaatiaga 1:1

Eesti naiste jalgpallikoondis leppis maailmameistrivõistluste valiksarja kohtumises kodupubliku ees 1:1 viiki Horvaatiaga.

Märtsi lõpus võõrsil Horvaatiast 3:0 jagu saanud eestlannad asusid mängu juhtima ka pühapäeval A. Le Coq Arenal, kui 16. minutil tulistas Kaire Palmaru ilusa söödumängu järel palli vastaste väravavõrku.

Võitluslikult kulgenud kohtumises tõstsid vastased teisel poolajal survet, mis kandis vilja 81. minutil. Izabela Lojna mängis end kaitsjatest mööda ning lõi Eesti väravavaht Elis Meetuale püüdmatu palli võõrustajate väravasse.

Ehkki eestlannad üritasid viimastel minutitel veel võidutabamuseni jõuda, ei suudetud horvaatide kaitseriivi lahti muukida.

Eesti koondise peatreener Keith Boanas oli tulemuses pettunud, kuid kiitis hoolealuste südi võitlust.

“1:1 ei ole tulemus, mida tahtsin, kuid tüdrukud olid tublid ja mängupildi poolest oli see üks parimaid esitusi,” sõnas Boanas. “Vastastel oli seni vaid üks punkt ja neil oli mängus uhkus. Nad võitlesid suure energiaga, ja ma ei tahaks seda öelda, kuid me väsisime.”

Eesti rahvusnaiskond lõpetab eduka valiksarja kolmapäeval, 25. augustil, kui Rakvere linnastaadionil võõrustatakse Islandit.

Naiste MM-valikmäng 22. augustil A. Le Coq Arenal
kell 16:00 EESTI - HORVAATIA  1:1 (1:0)

Väravad: 16. Kaire Palmaru - 81. Izabela Lojna
Hoiatus: 82. Dušanka Juko

Eesti: 1-Elis Meetua, 2-Liis Emajõe, 3-Hannaliis Jaadla, 4-Pille Raadik, 6-Anete Paulus, 7-Katrin Loo, 8-Kaire Palmaru (86. 14-Liis Pello), 9-Signy Aarna (81. 5-Geit Prants), 11-Aljona Sasova (74. 10-Kairi Himanen), 15-Inna Zlidnis, 17-Anastassia Morkovkina.
Varus: 12-Getter Laar, 5-Geit Prants, 10-Kairi Himanen, 13-Saskia Sonnberg, 15-Liis Pello, 16-Margarita Žernosekova, 18-Kethy Õunpuu.

Horvaatia: 1-Branka Karnjus, 2-Antonija Corak, 3-Kristina Nevrkla, 5-Leonarda Balog, 6-Sandra Žigic, 7-Maja Jošcak, 8-Dušanka Juko, 9-Katarina Kolar (63. 18-Petra Glavac), 10-Iva Landeka, 11-Mihaela Pavlek (68. 14-Izabela Lojna), 17-Barbara Peric.
Varus: 12-Ivana Vrdoljak, 4-Vanesa Zlosa, 13-Martina Cop, 14-Izabela Lojna, 15-Mateja Bulut, 16-Sara Klaric, 18-Petra Glavac.

Mänguolud: +20, kergelt pilves sademeteta ilm; muruväljak väga heas seisukorras.