20

12.2016

21:54

Saalijalgpallikoondis kaotas Andorrale 2:4

Eesti saalijalgpallikoondis kaotas täna Viimsi Kooli Spordikompleksis Andorrale 2:4, kui tähtsatel hetkedel lõi Andorra Eesti võrku kaks vastuseta palli. Vaid loetud minutid enne kohtumise lõppu oli tablool seis 1:1.

Tänane kohtumine Viimsis algas mõlemalt poolt rahulikult, meeskonnad eksisid lihtsates olukordades ning esimestel minutitel oldi hädas heade käikude leidmisega. Esimesena pääses Andorra ridades ohtlikult löögile Omar Debboun Ávila, kelle soorituse suutis Madis Rajando tõrjuda. Tagasi põrkunud palli puhastamise eest hoolitsesid Eesti kaitsjad.

Seejärel testis vastase väravavahi oskuseid Sergei Kostin, kuid noort Andre Ferreira Soaresi ei õnnestunud üle mängida.
Mitmel korral päästis Eesti halvimast Rajando, kuid 12. minutil tulnud Gerard Raventos Prati sööduna mõeldud pall leidis tee õnnetul kombel Eesti väravavõrku.

Kuigi ka Eesti omas häid võimalusi, siis pääsesime korduvalt napilt 0:2 kaotusseisu jäämisest. 15. minutil käis pall korra Eesti postis, lisaks tegi Rajando fantastilise tõrje vastase kontrarünnaku järel tekkinud olukorras.

Avapoolaja lõpp kuulus aga Eestile. Järjepanu tekkinud võimalustest suutis ühe realiseerida 7,7 sekundit enne perioodi lõppu Rasmus Munskind, kes suunas väravavõrku Eerik Reinsoo söödu.

Teist poolaega alustas Andorra lendava väravavahiga ning seda strateegiat kasutasid vastased teisel perioodil vahelduva eduga.

Tähtsamad sündmused hakkasid juhtuma viimastel minutitel. 38. minutil mängiti vabaks Jonatan Pérez Núñez, kes viis Andorra 2:1 ette. Eesti võttis korraks aja maha ning jätkas lendava väravavahiga. Vladislav Tšurilkin lõi palli värava poole, kus Sergei Kostin vastaste väravavahi vaatevälja segas. Kostin palli ei tabanud, kuid mänguvahend leidis siiski tee väravavõrku.

Andorra otsustas 2:2 viigiseisul taas riskida ja tuua taas väljakule lendava väravavahi. Kohtumise lõpuni oli jäänud veidi enam kui minut, kui oma päeva teise tabamuse sai kirja Gerard Raventos Prat. Viimastel hetkedel Eesti vastata ei suutnud, hoopis Andorra lükkas 7,1 sekundit enne kohtumise lõppu palli tühja Eesti väravasse, kui värava sai kirja Diogenes Lino Baptista.

Eesti koondis mängis nädala alguses Andorraga kahel korral, eilne matš Kristiine Spordihallis lõppes külaliste 3:2 paremusega. Maavõistlustega valmistus saalikoondis jaanuari lõpus Lätis toimuvaks valikturniiriks, kus lisaks võõrustajatele astuvad meile vastu Armeenia ja Saksamaa.

Tänase mängu protokolli saab vaadata SIIT, kohtumist saab järelvaadata Õhtulehe portaalist.