06

12.2013

17:09

Saalijalgpallikoondis tegi Lätiga 5:5 viigi

Reedel algas Ogres saalijalgpallikoondiste Balti turniir, kus avamängus tegid Eesti ja Läti 5:5 viigi. Laupäeval kell 16 kohtuvad Leedu ja Eesti ning pühapäeval kell 14 Läti ja Leedu.

Avamäng on väga tasavägine ja Eestil jäi alla minuti puudu, et esmakordselt lõunanaabritest jagu saada. Skoori avas Läti, kuid peagi juhtis Eesti 2:1. Vaheajale mindi siiski Läti 2:3 eduseisul.

Teisel poolajal lõi Eesti kolm väravat järjest ja asus 5:3 juhtima. Läti asendas väravavahi väljakumängijaga ja suutis veidi alla minuti enne lõpuvilet 5:5 viigi jalule seada. Nii mäng ka lõppes.

Eesti väravate autoriteks olid Vladislav Tšurilkin ja Rasmus Munskind kahe tabamusega, Jevgeni Merkurjev oli täpne ühel korral.

Turniiri eel arvas peatreener Kert Haavistu nii: "Tahaksin näha, kuidas koondis on arenenud," võtab Eesti koondise peatreener Kert Haavistu esialgse turniiri eesmärgi kokku. "Aasta-aastalt on meie mängukvaliteet paremaks läinud. Kui varem olen panustanud noorematele mängijatele ning pigem lähtunud kaitsemängust, siis seekord võtan Anži kogenud mängijad kaasa ning soovime ka ise mängu rohkem üles ehitada," sõnas ta.

"Tulemuse pealt otseselt ootuseid väga pole. Miinimumeesmärgiks võiks olla vähemalt ühe punkti saamine. Läti ja Leedu on meist hetkel ees. Kui meil mängitakse nii suurt kui saalijalgpalli koos, siis näiteks Lätis spetsialiseerutakse. Suure jalgpalli mängimine aga mõnikord hoopis segab saalijalgpalli jaoks omast tehnikat," selgitas Haavistu.

Saalijalgpalli Balti turniiri mäng

6. detsembril kell 19:00 Ogre Spordikeskuses
EESTI - LÄTI  5:5 (2:3)
Väravad: 15., 21. Vladislav Tšurilkin, 15., 36. Rasmus Munskind, 28. Jevgeni Merkurjev - 8., 16., 40. Maksims Seņs, 20., 38. Vadims Ļašenko
Hoiatus: 19. Vladimirs Terens

Eesti: 1-Mark Boskin, 2-Ragnar Rump, 3-Vladislav Tšurilkin, 4-Jevgeni Merkurjev, 5-Janek Remmelgas, 6-Rauno Nõmmiko, 7-Ervin Stüf, 8-Mait Anton, 9-Dmitri Kirilov, 10-Roman Maršev, 12-Madis Rajando, 15-Rasmus Munskind, 19-Rafael Kušnir, 21-Stanislav Hmeljov.

Läti: 1-Aigars Bondars, 2-Artūrs Jerofejevs, 3-Andrejs Aleksejevs, 4-Maksims Seņs, 5-Aleksejs Lavrenovs, 6-Pāvels Jermiļins, 7-Jānis Pastars, 8-Oskars Ikstens, 9-Artjoms Koļesņikovs, 10-Aleksandrs Žukovs, 11-Vladimirs Terens, 12-Jānis Skābardis, 13-Igors Avanesovs, 14-Vadims Ļašenko.

Kohtunikud: Kert Küttis, Ingus Puriņš ja Eduards Borisevičs.