31

01.2020

20:50

Saalijalgpallikoondis tunnistas Taani paremust

Eesti saalijalgpallikoondise jaoks lõppes Lätis toimuv EM-valikturniir kahe kaotusega. Eile lõunanaabritele alla jäänud Eesti kaotas täna Taanile 2:4.

Taanlased võitsid Jelgava Zemgale Olümpiakeskuses toimunud kohtumise avapoolaja 3:0, kui väravad löödi meie võrku seitsme minuti jooksul. Brian Mengel avas sooloväravaga skoori kohtumise üheksandal minutil ning neli minutit hiljem kahekordistas eduseisu Mads Falck, kes mängiti tagumises postis vabaks täpse söödu järel. Taanlaste kolmas värav sündis samuti kombinatsiooni järel, kui oma õhtu teise värava sai 16. minutil kirja Mengel.

Eesti tuli mängu tagasi 24. minuti alguses, kui vastaste väravavaht Christoffer Haagh jäi hätta Maksim Babjaki kauglöögi tõrjumisega, kuid Jeppe Laursen taastas 33. minuti alguses Taani kolmeväravalise eduseisu, kui ta lõpetas rünnaku täpse löögiga tagumisse posti. Eesti teine värav sündis kohtumise lõpus ning oli väga erakordne - väravavaht Haagh oli tulnud väravast välja, Edwin Stüf lõi palli latti ning tagasi põrkunud palli suunas puurilukk õnnetul kombel enda väravavõrku.

Valikturniiri alagrupivõitja selgitavad homme Läti ja Taani.