25

08.2020

15:43

Tüdrukute U15 koondis sai Balti turniiri avamängus suure võidu

Neidude U15 koondis alustas täna Leedus Balti turniiri, kui esimeses kohtumises võeti Läti eakaaslaste üle 5:0 võit.

Esimese 40-minutilise poolaja jooksul sahises võrk ühe korra, kui 23. minutil asus Eesti vastaste omaväravast juhtima. Teisel poolajal sattus Eesti noortekoondis sõiduvette, kui 56. ja 60. minutil said tabamuse kirja vastavalt Aleksandra Orlova ja Kristina Borotõnskaja. Mängu lõpuminutitel oli Eesti taaskord lühikese aja jooksul kahel korral täpne, kui Mia-Lisette Sarapik tegi seisuks 4:0 ja lõppseisu tõi tabloole Bianka Uhtjärv.

„Kõige olulisem oli täna pingutus ja tahtmine, mida tüdrukud väljakul näitasid. Vaatamata seisule, peab vastast tunnistama, sest esimesel poolajal oli meil raske ja nad tekitasid ise palju häid võimalusi. Kohati pressisid nad meid kõrgelt ja olid ise palliga tegutsedes julged. Meie esimene tabamus läks küll omaväravana kirja, aga meie poolt oli tolles olukorras hea võistkondlik sooritus, mis kulmineerus löögiga väravale. Ma arvan, et see võis olla mingil määral murdepunktiks. See võttis meilt natuke pinget maha ja läksime teisele poolajale vabamalt vastu. Vahetuste abil hoidsime tempot kõrgel ja tänu sellele suutsime ka hea tulemuse saavutada,” võttis mängu kokku peatreener Kätlin Hein.

Homme kohtub Eesti koondis Leeduga, kes pidi eile toimunud vastasseisus tunnistama lätlaste 3:0 paremust. Mäng algab kell 12.00 Birštonase linnastaadionil ning kohtumist saab otsepildis vaadata Leedu jalgpalliliidu Youtube’i kanalilt.

Vaatamata sellele, et Leedu sai avamängus kaotuse Lätilt, ei saa peatreeneri sõnul homseid vastaseid kindlasti alahinnata. „Tolles kohtumises tulid Läti väravad viimase kümne minuti jooksul, mis tähendab, et leedulased suudavad hästi kaitsta. Meie lähme kindlasti kohtumisele vastu täieliku keskendumisega. Vastased on saanud rohkem puhata ja meie keskendume täna taastumisele, et olla homme võimalikult värsked. Tänane mäng näitas, et vahetuste järel suutsime veel väravaid lüüa, mis tähendab et sügavust meil kindlasti jagub,” lausus peatreener.