29

06.2014

12:53

U-17 koondis võitis Balti turniiril esikoha!

Eesti U-17 koondis jäi Balti turniiri viimases mängus võõrustaja Leedu vastu 1:2 kaotusseisu ja vähemusse, kuid suutis vastased 3:2 alistada ning saavutas turniirivõidu.

Mattias Käit viis Eesti 10. minutil juhtima, ent Leedu tabamused 16. ja 30. minutil jätsid Lars Hopi hoolealused kaotusseisu. Olukord läks veelgi keerulisemaks, kui Christofer Kuusma teenis 31. minutil teise kollase kaardi.

Teine poolaeg algas aga Eestile hästi, sest Käit seadis kiirelt jalule viigi. Võidu tõi Eestile Raido Kannel, kes sahistas Leedu väravavõrku 64. minutil.

"Mängijad näitasid väga head meeskonnavaimu. Olime vaheajaks kümnekesi ja meil oli tarvis lüüa kaks värvat. Tulime raskest olukorrast välja - hea oli näha, kuidas mängijad hoidsid pea külmana ja töötasid edasi," rääkis U-17 koondise peatreener Lars Hopp.

"30. minutil, kui meile löödi teine värav, läks olukord närviliseks ja selle tulemusena jäime paar minutit hiljem ka vähemusse - kaks kollast kaarti olid rumalalt teenitud, aga ma olen kindel, et mängija õpib sellest. See oli hea õppetund kõigile. Rääkisime vaheajal, et töötame väljakul nüüd ka eemaldatud mängija heaks, oleme üks meeskond ja kui midagi läheb halvasti, siis peame koos siit välja tulema," ütles Hopp.

Kuna samal ajal jäi Läti 0:2 alla Soomele, tuli Eesti U-17 koondis 6 punktiga Balti turniiri võitjaks, Läti ja Leedu kogusid 4, Soome aga 3 punkti.

U-17 koondiste Balti turniiri mäng

29. juunil kell 11:30 Kaunas, Dariuse ja Girenase nimeline staadion
LEEDU - EESTI  2:3 (2:1)
Väravad: 16. Nikita Peretiatko, 30. Vilius Giedraitis - 10., 44. Mattias Käit, 64. Raido Kannel
Hoiatused: 21. Ernestas Stočkūnas, 37. Vilius Giedraitis, 67. Deividas Šešplaukis - 26. Mattias Käit, 30., 31. Christofer Kuusma, 69. Vitali Kirilov, 78. Henri Järvelaid, 80.+1. Randy Padar
Eemaldamine: 31. Christofer Kuusma

Leedu: 22-Nerijus Tabokas, 4-Dominykas Vikanis (62. 19-Paulius Lotužys), 9-Simonas Jurgilas, 5-Rokas Lekiatas, 17-Nikita Peretiatko (78. 20-Rokas Petrikas), 14-Edvinas Kloniūnas, 21-Lukas Vaičiūnas (62. 23-Linas Mėgelaitis), 16-Eligijus Jankauskas (67. 11-Donatas Konikas), 18-Deividas Šešplaukis, 10-Ernestas Stočkūnas (77. 2-Aidas Gurskis), 7-Vilius Giedraitis.
Varus: 12-Titas Krapikas, 2-Aidas Gurskis, 3-Domas Levišauskas, 6-Titas Jocius, 11-Donatas Konikas, 13-Oskaras Lukošiūnas, 19-Paulius Lotužys, 20-Rokas Petrikas, 23-Linas Mėgelaitis.

Eesti: 1-Maksim Suhhomjatnikov, 2-Marten Niilop (68. 23-Mirko Mardiste), 3-Raido Kannel, 4-Magnus Villota, 5-Jako Kanter, 8-Christofer Kuusma, 18-Vitali Kirilov, 11-Henri Järvelaid (79. 21-Ander Ott Valge), 7-Vadim Mihhailov (58. 17-Randy Padar), 20-Vladlen Vallasso (41. 10-Magnar Vainumäe), 9-Mattias Käit (78. 19-Robert Lepik).
Varus: 12-Artjom Jakovlev, 13-Nikita Savenkov, 23-Mirko Mardiste, 14-Henry Laurson, 21-Ander Ott Valge, 17-Randy Padar, 6-Martin Lõiv, 19-Robert Lepik, 10-Magnar Vainumäe.

Peakohtunik: Saulius Karka
Abikohtunikud: Vytautas Šimkus, Deividas Šaltys
Neljas kohtunik: Šarunas Tamulynas (kõik Leedust)