28

06.2013

12:42

U-19 koondis alistas Leedu 3:1

U-19 koondiste Balti turniiri viimases mängus kohtus Eesti Leeduga ja saavutas 3:1 võidu. Eesti asus mängu juhtima 12. minutil. Kevin Kauberi löögist

Teisel poolajal seadis Leedu esmalt viigi jalule, kuid 63. minutil oli resultatiivne taaskord Kevin Kauber ja Eesti asus uuesti juhtima. Pärast seda teenisid leedulased kolm järjestikust eemaldamist ja loogilise järeldusena lõi Frank Liivak lõpu eel ka kolmanda värava ja Eesti võitis mängu 3:1.

Koondise peatreener Karel Voolaid jäi tänase mänguga rahule, kuid nentis, et vastaspool seda neile lihtsaks ei teinud: "Leedu tegi platsil väga palju ebasportlikke vigu, kuid mängu lõpus suutsid poisid külma närvi hoida ja võidu ära võtta."

Voolaid oli rahul, et tänases mängus suudeti viigiseisult taas mängu juhtima minna ning seda eduseisu lõpuni hoida.

Teises tänases mängus tegid Soome ja Läti 2:2 viigi. Soome kogus parimana 7 punkti, järgnesid Läti viie, Eesti kolme ja Leedu ühe punktiga.

Voolaid lisas, et turniiri tulemused näitasid, et tegu oli väga võrdsete vastastega. "Sportlikus mõttes oli turniir kindlasti väga kasulik. Mina ega ka mängijad ei jää kindlasti rahule kolmanda kohaga, aga võtame siit kaasa arenenud mängupildi, millega olin üldjoontes rahul," märkis ta.