07

10.2014

20:45

U-19 koondis alustas valikturniiri 0:1 kaotusega Horvaatiale

Eesti U-19 koondis alustas täna Horvaatias mänguga väljakuperemeeste vastu EM-valikturniiri ja pidi leppima 0:1 kaotusega. Horvaatia lõi mängu ainsa värava juba 24. minutil.

33. minutil hoidis teenis Martin Mägi punase kaardi, järgnenud penalti suutis aga Matvei Igonen tõrjuda.

„Me ei saa tulemusega rahule jääda, sest kaotasime. Kui rääkida üldpildist, siis poisid tegid väljakul maksimumi, sest kohtumine oli raske – olime ju suure osa mängust arvulises vähemuses. Meie võimalused tulid nurgalöökidest ning paar lahtist palli oli, mis hea õnne korral oleksime võinud väravaks lüüa, aga täna seda ei juhtunud,“ sõnas noortekoondise peatreener Marko Lelov pärast kohtumist.

„Minu arvates oleks võinud see punane kaart olemata jääda, sest oli kaheldav, kas (Martin) Mägi oli viimane mees,“ ütles Lelov. „Matvei (Igonen) oli aga enesekindel – läks aimamise peale ja võttis üsna mugavasse kohta tulnud löögi ära,“ lisas Lelov.

„Täna tegi meeskond lisatööd, sest olime vähemuses. Suur kompliment mängijatele, et hoitakse võistkonnana kokku,“ lisas ta.

Teises meie alagrupi esimese vooru mängus kaitsele erilist rõhku ei pandud, sest Türgi võitis Islandit 7:3, poolaeg 3:2.

Valikturniirilt pääseb eliitringi alagrupi kaks parimat ning lisaks 13 alagrupi peale ka parim kolmanda koha omanik. Eliitringis võideldakse pääsu eest finaalturniirile, kuhu on oma koha juba kindlustanud korraldaja Kreeka. 2015. aasta U-19 koondiste EM-finaalturniiril mängib kaheksa meeskonda.

Eesti mängude ajakava (Eesti aja järgi):

Teisipäev, 7. oktoober kell 17:00 Horvaatia - Eesti  1:0 (1:0)
Neljapäev, 9. oktoober kell 15:00 Türgi - Eesti, Gradski staadion, Sinj
Pühapäev, 12. oktoober kell 17:00 Eesti - Island, Stadion Hrvatski vtezovi, Dugopolje

U-19 EM-valikmäng:

7. oktoobril kell 17:00 Gradski staadion, Sinj, Horvaatia
HORVAATIA - EESTI  1:0 (1:0)
Värav: 24. Ante Roguljić
Hoiatused: 64. Ivan Fiolić, 87. Josip Bašić
Eemaldamine: 33. Martin Mägi
34. minutil tõrjus Matvei Igonen Ante Roguljići löödud penalti

Horvaatia: 1-Ivo Grbić, 2-Josip Bašić, 3-Petar Mamić, 5-Duje Ćaleta-Car, 15-Filip Benković, 4-Ivan Šunjić, 8-Bojan Knežević (71. 16-Andrija Balić), 10-Ante Roguljić, 7-Elvir Maloku (63. 18-Domagoj Drozdek), 9-Fran Brodić, 11-Ivan Fiolić (78. 17-Patrik Džalto).
Varus: 12-Marko Marić, 6-Lorenco Šimić, 13-Franjo Prce, 14-Marko Stolnik, 16-Andrija Balić, 18-Domagoj Drozdek, 17-Patrik Džalto.

Eesti: 1-Matvei Igonen, 2-Martin Mägi, 3-Henrik Pürg, 4-Nikita Reintal, 5-Joosep Juha, 7-Herol Riiberg (35. 13-Kalev Gustav Keert), 8-German Šlein, 15-Sören Kaldma, 18-Peeter Klein (46. 17-Artjom Škinjov), 9-Frank Liivak, 10-Rauno Sappinen.
Varus: 12-Magnus Karofeld, 14-Märten Kuusk, 6-Mihkel Ainsalu, 13-Kalev Gustav Keert, 11-Mark Oliver Roosnupp, 16-Tõnu Paavo, 17-Artjom Škinjov.

Peakohtunik: Paweł Raczkowski (Poola)
Abikohtunikud: Michal Obukowicz (Poola), Igor Demeshko (Venemaa)
Neljas kohtunik: Vitali Meshkov (Venemaa)