26

06.2013

16:00

U-19 koondis kaotas Soomele 1:2

Eile alustas meie U-19 koondis Soomes Balti turniiri. Avavoorus kaotasime Lätile võidetava mängu 0:2. Soome aga võitis Leedut 2:1. Täna kohtus Eesti Soomega.

U-19 koondiste mäng, mida soomlased U-18 koondistena kutsuvad, algas kell 18:00. 15. minutil teenisid soomlased penalti, mille küll Kristjan Tamme tõrjus, kuid tagasipõrkunud palli lõi Eero Tamminen siiski väravasse seisuks 1:0.

Eesti alustas teist poolaega väga aktiivselt, kuid Joonas Jokinen viis 59. minutil hoopis Soome 2:0 juhtima. 82. minutil toimetas aga Joseph Saliste kenasti karistuslöögi, suunates kauge kaarpalli otse tagumisse ülanurka seisuks 1:2. Paar minutit hiljem sai Gregor Aru punase kaardi ja Eesti jätkas vähemuses.

Kokkuvõttes tuleb tõdeda, et küllaltki võrdses mängus jäid põhjanaabrid siiski peale tulemusega 2:1. Teises tänases mängus tegid Leedu ja Läti 0:0 viigi.

Mängule peale minnes eeldas peatreener Karel Voolaid, et Soome näol on tegemist väga tugeva vastasega: "Keskendusime rohkem oma kaitsemängule."

"Meeskond mängis väga võistkondlikult ja kõik näitasid üles head võitlusvaimu," jäi Voolaid mängumeestega rahule. Kuigi initsiatiiv oli Voolaiu sõnul Soome käes, siis võimalusi nad nendest ei loonud. "Natuke jäi puudu viimasest energiast," analüüsis ta.

Reedese mängu eel Leedu vastu ei julge Voolaid kummalegi meeskonnale favoriidikoormat õlule panna: "Leedu on võib-olla veidi tugevam kui Läti, aga turniir on näidanud, et kõik meeskonnad on väga võrdse tasemega," sõnas Voolaid. "Midagi kerget ma sellest mängust ei oota," lisas ta.