10

10.2013

00:43

U-19 koondis kaotas valikturniiril Ukrainale 1:3

Tänasest kuni 15. oktoobrini toimub Venemaal U-19 koondiste 2014. aasta EM-valikturniir. Eesti esimeseks vastasteks oli Ukraina, laupäeval kohtume Venemaaga ning järgmisel teisipäeval Maltaga.

Eesti ja Ukraina mängu esimese poolaja viimasel minutil viis Rauno Sappinen Eesti 1:0 juhtima (amelikult läks kirja siiski vastaste omavärav), kusjuures 32. minutil tõrjus Eesti väravavaht Matvei Igonen vastaste löödud penalti.

Teise poolaja keskel asus Ukraina Artem Radchenko kahest väravast juhtima, Eesti viigiürituste lõpetuseks lõi Ukraina kontrarünnakust ka kolmanda värava ja võitiski võimaluste poolest võrdse mängu 3:1. Teises avavooru mängus alistas Venemaa Malta 4:0.

"Kindlasti ootame huviga mänge," lausus enne väljasõitu koondise peatreener Karel Voolaid. "Vastased on väga tugevad, kuid ka meil on selles vanuseklassis hea valik. Osad mängijaid on juba Premium liigas algkoosseisus ning saavad nädalast nädalasse tugevaid mänge. Võistkonna ülesandeks on võidelda alagrupis koha eest kahe parema hulgas," lisas ta.

U-19 EM-valikmäng 10. oktoobril Kaasanis
kell 14.00 UKRAINA - EESTI  3:1 (0:1)
Väravad: 64., 72. Artem Radchenko, 90.+3. Artur Miranyan - 44. ov. Taras Kacharaba
Hoiatused: 41. Roman Yaremchuk - 16. Bogdan Vaštšuk, 45.+2. Rauno Sappinen, 66. Vladimir Avilov
32. minutil tõrjus Matvei Igonen Ihor Kharatini löödud penalti

Ukraina: 12-Bogdan Sarnavskiy, 2-Taras Kacharaba, 18-Eduard Sobol, 4-Pavlo Polehenko, 5-Yuriy Tkachuk, 6-Vyacheslav Tankovskiy (86. 7-Evgen Chumak), 9-Artem Radchenko, 11-Roman Yaremchuk (46. 10-Artur Miranyan), 17-Viktor Kovalenko (61. 8-Artem Gabelok), 19-Ihor Kharatin, 20-Dmytro Bilonog.
Varus: 1-Vadym Soldatenko, 16-Pavlo Lukyanchuk, 7-Evgen Chumak, 8-Artem Gabelok, 10-Artur Miranyan, 14-Maxym Banasevich, 15-Dmytro Lukanov.

Eesti: 1-Matvei Igonen, 2-Andre Paju, 3-Sten Sinisalu (72. 15-Joseph Saliste), 4-Vladimir Avilov, 5-Kevin Aloe, 6-Lauri Välja (65. 17-Kaspar Paur), 7-Erik Listmann, 8-Karl Johann Reitalu, 18-Bogdan Vaštšuk (84. 16-Pavel Marin), 10-Rauno Sappinen, 11-Frank Liivak.
Varus: 12-Kristjan Tamme, 13-Märten Kuusk, 14-Sander Lootus, 15-Joseph Saliste, 16-Pavel Marin, 17-Kaspar Paur, 9-Kevin Kauber.

Peakohtunik: Jakob Kehlet (Taani)
Abikohtunikud: Henrik Larsen (Taani), Rinat Deushev (Venemaa)
Neljas kohtunik: Sergei Ivanov (Venemaa)