07

09.2019

21:15

U19 koondis jäi napilt alla Valgevenele

Eesti U19 koondis on Valgevenes, kus täna mindi Minskis Valgevene Jalgpalli Liidu staadionil vastamisi kohalike eakaaslastega. Maavõistluse võitis tulemusega 2:1 Valgevene.

Väljakuperemehed võitsid avapoolaja 30. minuti väravast 1:0. Kuigi Eesti suutis 52. minutil tänu Kristoffer Grauberg Lepikule viigistada, lõi kodumeeskond võiduvärava 83. minutil.

„Olime vastasega kohtumise alguses hädas, kuid saime poolaja keskel mängu sisse. Üks löödi meile sellegipoolest ära, kui vastane näitas head individuaalset klassi. Igati teenitud värav,“ ütles noortekoondise peatreener Indrek Koser.

„Teisel poolajal saime initsiatiivi ja lõime värava. Veelma tuli ääre pealt palliga sisse, lõi peale, kuid vastane sai jala vahele. Sealt põrkus pall Grauberg Lepikule, kes kontrollis palli ette ja lõi teise puutega sisse,“ kirjeldas ta meie tänast tabamust.

„Kuigi juba avapoolajal oli meil häid variante, siis pärast viigiväravat omasime veel 2-3 head võimalust, aga ei õnnestunud juhtima minna. Vastane tegi lõpus vahetusi ja tõi värskust juurde ning meil läks raskeks. Polnud küll rünnakute laviini, aga üks õnnetu värav löödi meile siiski.

Peame kaitsetöös ja eriti selles faasis individuaalses tegutsemises juurde panema, kui tahame teisest mängust positiivset tulemust,“ ütles Koser lõpetuseks.

Meeskonnad lähevad taas vastamisi esmaspäeval, 9. septembril kell 17.00. Teine matš toimub Minski Traktori staadionil. Nende kohtumistega valmistutakse 13.-19. novembrini Rootsis toimuvaks EM-valikturniiriks, kus meie noortekoondise vastasteks on Ukraina, Rootsi ja Sloveenia. Enne novembrikuist valikturniiri ootab U19 koondist oktoobris ees kaks maavõistlust Venemaaga, kui vastaseid võõrustatakse 12. ja 14. oktoobril Tallinnas Sportland Arenal.

Eesti U19 koondis:

Väravavahid
Karl Jakob Hein (13.04.2002) – Londoni Arsenal (ENG)
Carl Kaiser Kiidjärv (05.12.2001) – Tartu JK Tammeka

Kaitsjad
Ralf-Sander Suvinõmm (29.10.2001) – Tallinna FC Flora (laenul Saku Sportingust)
Erik Kruglov (09.02.2002) – Tallinna FCI Levadia (laenul Kohtla-Järve JK Järvest)