02

06.2016

18:53

U19 koondis pidi Balti turniiri avamängus tunnistama Läti eakaaslaste paremust

Eesti U19 koondis alustas täna Lätis Balti turniiri. Avamängus pidid eestlased tunnistama võõrustajate 4:2 paremust.

Läti alustas mängu paremini, lõi mitmeid võimalusi ning juhtis avapoolaja järel Marks Kurtišse kahe ja Roberts Uldrikisi ühe värava toel juba 3:0.

Teise poolaja eel tegi noortekoondise peatreener Marko Lelov mitmeid vahetusi, mis meie mängu elavdas. Kuigi teisel poolajal oli ka lätlastel mitmeid võimalusi ning korduvalt sekkus mängu meie puurilukk Oliver Ani, suutis Eesti esimesena nõeleta ja ühe värava tagasi lüüa, kui Henri Järvelaiu söödus suunas Läti kaitsja oma väravasse. Kümme minutit tõi Erik Sorga (pildil) täpne löök Eesti mängu tagasi, kui kaotusseisu vähenes 2:3-le.

75. minutil lõi individuaalse eksimuse järel Uldrikis siiski seisuks 4:2, millega kohtumine ka lõppes.

Päeva esimeses kohtumises viigistasid Soome – Leedu 2:2.

Homme kell 13:00 algavas mängus on Eesti vastaseks Soome ning pühapäeval toimub turniiri viimane voor, kui Eesti kohtub Leeduga.

Tänase mängu esialgset protokolli saab vaadata SIIT.