16

10.2018

21:16

VIDEO ja GALERII: U21 koondis lõpetas valiksarja viigiga Albaania vastu

Eesti U21 koondis kohtus EM-valiksarja viimases kohtumises Pärnu Rannastaadionil Albaania eakaaslastega. Eesti tuli kahel korral kaotusseisust välja ning põnev ja väravaterohke kohtumine lõppes 2:2 viigiga.

11. minutil pääses ohtlikult löögile Sören Kaldma, kes sihtis parema jalaga tagumise nurga ristnurka, kuid pall lendas veidi väravast üle. Kohe nõelas Albaania vastu, kui 12. minuti alguses leidis Qazim Laci hea sööduga vasakult äärelt üles Taulant Sulejmanovi, kes liikus palliga kasti ja lõi mänguvahendi kindlalt Andreas Vaikla värava tagumisse nurka.

15. minutil liikus Frank Liivak palliga keskele ja proovis trahvikasti lähistelt löögile minna, kuid vastaste kaitsja suutis löögi hästi blokeerida. Kolm minutit hiljem pääses sarnasest positsioonist löögile Andre Järva, kuid tema sooritus ligikaudu 18 meetri pealt väravaraami üles ei leidnud.

Mõlemad meeskonnad teenisid võimalusi standardolukordadest, kuid midagi liigselt ohtlikku luua ei suudetud. 30. minutil avanes löögivõimalus Emir Sahitil, kuid pall lendas kindlalt väravast mööda.

32. minutil suutis Eesti viigistada, kuid vastase eksimuse kasutas ära Frank Liivak. Pikk pall Albaania värava suunas lendas Drilon Kryeziu, kes suunas palli õnnetult oma väravavahist eemale ning Liivak suutis esimesena reageerida.

Järgneval kümnel minutil oli mõlemal meeskonnal poolvõimalusi, kui Albaania jõudis kahel korral ohtlikult trahvikasti ning meie poolt lendas Henri Järvelaiu kauglöök napilt mööda.

Poolaja esimesel lisaminutil avanes Eestil suurepärane võimalus juhtima minna, kui Frank Liivakul õnnestus teenida penalti, kuid tema penalti läks kahjuks väravast napilt mööda.

Teine poolaeg algas võimalustevaeselt, kuid 60. minutil tegi Eesti väga hea rünnaku, mille tulemusel pääses Liivak karistusalajoone lähistelt keskselt positsioonilt löögile, kahjuks tema sooritus ebaõnnestus.

69. minutil tekkis Albaanial hea rünnak, kuid esimese löögi suutis meie kaitsja hästi blokeerida. Seejärel toimetati pall kasti Taulant Sulejmanovile, kes pääses segamatult löögile ja viis Albaania 2:1 juhtima.

Eesti ei andnud alla. Järvelaiu hea diagonaalsööt leidis üles Herol Riibergi trahvikastis, kuid Eesti pidi leppima kõigest nurgalöögiga. Sealt tekkis järjekordne ohtlik moment, kuid Henrik Pürgi peaga löök tabas kahjuks oma meeskonnakaaslase selga.

Henri Järvelaiu karistuslöök 86. minutil lendas müüri, kuid järgnenud nurgalöögist tsenderdas ta palli alla ning meeskonna kapten, Märten Kuusk, võitis duelli ja suunas palli peaga postist sisse.

Eesti sihtis kohtumise lõpus veel võiduväravat ning tekitas korduvalt vastase värava all häid võimalusi, kuid seekord vastase väravalukku kolmandat korda lahti muukida ei õnnestunud.

Tänase mängu protokolli leiab SIIT

Mängu tipphetked:

Karel Voolaidi intervjuu:

Frank Liivaku intervjuu:

Mäng on täismahus järelvaadatav Soccernet.ee portaalist.

Albaania teenis valikgrupis seitsme punktiga eelviimase ehk viienda koha. Eestil õnnestus kümne mänguga teenida kaks punkti – Albaaniaga mängiti viiki nii kodus kui ka võõrsil.

Meie alagrupis peetakse täna õhtul veel kaks kohtumist, kui selgub alagrupi teise koha omanik. Grupi võidu on kindlustanud Hispaania (24 punkti), kes mängib hetkel võõrsil Islandiga. Island on 11 punktiga kindlustanud neljanda koha. Viimases matšis võtavad mõõtu Põhja-Iirimaa – Slovakkia, kes on kogunud vastavalt 17 ja 18 punkti.