15

06.2019

16:25

VIDEO │Naiste koondis jäi alla ka Leedule (täiendatud)

Eesti naiste koondis lahkus Balti turniirilt punktideta, kui lisaks eile Lätilt saadud kaotusele, tuli täna jällegi teise poolaja väravatest tunnistada Leedu 2:0 paremust.

Mängu algus oli mõlemalt poolelt rabe ja otsiv, kuid avapoolaja paremad võimalused langesid leedukatele ning Eesti väravas seisnud Getriin Strigin oli sunnitud mitmel korral otsustavalt mängu sekkuma. Esimene ohtlikum olukord tekkis seitsmendal minutil, kui Leedu saatis 20-meetrilt karistuslöögi raamidesse ning Strigin pidi tõrjuma. Mõned minutid hiljem sai Leedu ründaja karistusalas peaga löögile, kuid küllaltki pehme löök maandus Eesti puuriluku kätes.

Korra ragistasid leedukad ka väravaraame, kui kauglöök lendas latti. Ärevaim olukord tekkis eestlannade värava all 36. minutil, kui nurgalöögijärgses olukorras sai vastaste mängija peaga vabalt löögile, kuid Eesti õnneks lendas löök värava keskele, kus oli valmis Strigin.

Poolaja lõpus tekkis variant ka Eestil, kui vastaste karistusalas pääses löögile Emma Treiberg, kuid noor ründaja saatis palli kõrge kaarega üle värava.

Teisel kolmveerandtunnil muutus mäng oluliselt lahtisemaks ning mõlemad naiskonnad jõudsid ohtlikult vastaste karistusalasse. Esimese hooga siiski kummalgi palli väravasse toimetada ei õnnestunud. Leedu sai oma tahtmise 78. minutil, kui kastis saadi liialt vabalt löögile ning pall lendas latipõrkest väravasse. Kohtumise lõppskoor vormistati normaalaja viimasel minutil – Leedu ründaja pääses hea söödu järel Eesti kaitsjatega vastamisi ning mõningase pusimise järel saatis ta palli kindlalt väravasse.

Kohtumises tegi täna kaasa ka üks debütant, kui esimese mängu A-koondises sai kirja vahetusest sekkunud Kristiina Tullus.

„Viimane pooltund valmistas meile mõlemas kohtumises raskusi. Ühest küljest näitab see hetkel meie füüsilist taset ja see on praegu probleemkohaks. Muidugi ei ole kerge sellisel turniiril kaks päeva järjest mängida, aga peame sellega hakkama saama. Viimastel minutitel niimoodi väravaid endale lasta on raske ja see on midagi, mille kallal peame tööd tegema,” võttis koondise peatreener Jarmo Matikainen (pildil) kaks mängu lühidalt kokku.

„Aasta alguses peetud kohtumistes [Aphrodite Cup ja maavõistlusmängud Aserbaidžaaniga – toim.] oli kaitsetöö korras ja sellega meil probleeme ei olnud. Eile ma kahjuks samasugust pingutust ja võitlust kaitsefaasis ei näinud. Täna olime kompaktsemad, suutsime vastaseid kõrgemalt pressida ja olime organiseeritumad. Mõlemas mängus tuli sisse liiga palju vigu enda karistusala ümbruses. Meile valmistasid probleeme ka vastaste standardid ja nendele järgnenud olukorrad, millest meile ka väravaid löödi,” kirjeldas peatreener murekohti kaitsetegevuses.

Balti turniiri viimane mäng peetakse homme, kui kell 15.00 algavas kohtumises selgitava omavahel turniiri võitja Läti ja Leedu. Eestit ootab teisipäeval ees maavõistlusmäng Valgevenega, keda võõrustatakse Kadrioru staadionil. Staadion avatakse kell 16.30, kohtumise avavile kõlab kell 17.30. Pileteid mängule saab soetada SIIT, Facebooki ürituse leiab SIIT.