26

09.2018

21:32

Neidude U17 koondis pidas täna oma teise kohtumise kodusel EM-valikturniiril, kui lõpuminutite väravatest tuli alla vanduda Valgevenele.

Avamängus Austriale 0:7 kaotanud Eesti koondis näitas täna südikat mängu, kui vastaste rünnakuid hoiti paremini kontrolli all ja palliga tekitati ka ise rohkem teravust. Külalised näitasid esialgu suuremat tahet ja Eesti elas rohkem mängu sisse esimese poolaja keskel. Valgevene kaitsjatele valmistasid oma jooksudega peavalu ründes mänginud Liisa Merisalu ja Kärt Hüdsi.

Esimese kolmveerandtunni lõpus suurenes taas Valgevene surve Eesti väravale, kui oma löökidega pandi proovile puurivaht Katriin Saulus, kes oli oma ülesannete kõrgusel.

Teist poolaeg alustasid aktiivsemalt külalised, tekitades kiirusega teravusi mõlemalt äärelt. Mitmel puhul jõuti ohtlikult Eesti karistusalasse ning 64. minutil raksatas pall ka latti. Eesti pidas valgevenelannade survele suuremas jaos kenasti vastu, kuid murdepunkt tuli 87. minutil – paremalt äärelt tulnud pall leidis karistusalas üles Natalya Asmykovich, kes saatis lähilöögi kindlalt posti kõrvale.

Avaväravast indu saanud Valgevene jõudis oma teise tabamuseni mängu normaalaja viimasel minutil, kui kastis oli täpne Valeriya Kharitonchik.

„Valgevene oli kindlasti täna tugevam võistkond, kuid pidasime kenasti vastu ja tekitasime ka ise ohtlikke momente. Kahjuks said otsustavaks need kaks olukorda, kus me ei suutnud kastis üks ühele olukordi võita,” lausus mängujärgselt koondise peatreener Kaidi Jekimova. „Puudu jäi ehk see, et me ei julgenud ise nii palju palliga mängida. Tahtsime liiga kiirelt palli ettepoole viia ja kartsime seda hoida.”

Alagrupi teises kohtumises jätkas võidukalt Austria, alistades Sloveenia noortekoondise. Kadrioru staadionil peetud vastasseisu avapoolaeg lõppes Austria üheväravalises eduseisus ning teise kolmveerandtunni jooksul lisati veel kolm tabamust.

Täiseduga juhib alagruppi Austria, kui kahe mänguga on kogutud kuus punkti. Teisel kohal asub Sloveenia kolme punktiga. Valgevene on kolmandana kogunud sama arvu punkte ning Eesti on hetkel punktideta neljandal positsioonil.

Valikturniiri viimased mängud peetakse laupäeval, 29. septembril. Eesti võõrustab A. Le Coq Arenal kell 16 Sloveeniat. Samal ajal pannakse pall mängu Kadriorus, kui kohtuvad Austria ja Valgevene.